7 rzeczy, które warto zrobić tuż po zaręczynach

Stało się! Zaręczyliście się! Były emocje, łzy wzruszenia i Wy – najszczęśliwsi na świecie! Teraz już z czystym sumieniem można zacząć planować ślub. Tylko… no właśnie – od czego zacząć? Już spieszę z pomocą. Zobacz 7 rzeczy, które należy zrobić zaraz po zaręczynach!

1. Family first!

Bo wiadomo, że rodzina najważniejsza

Zanim ogłosisz całemu światu tę radosną nowinę i opublikujesz piękne zdjęcie pierścionka na Instagramie, warto najpierw obdzwonić najbliższą rodzinę i poinformować ich, że się zaręczyliście. Na pewno będzie im bardzo miło, że mogli dowiedzieć się o tym bezpośrednio od Was i usłyszeć Wasze emocje na gorąco.

2. Organizer Ślubny

Twój najlepszy ślubny przyjaciel

Pierwszym zakupem po zaręczynach powinien być Organizer Ślubny Lovely! Będzie on Twoim ślubnym przewodnikiem i przyjacielem przez cały okres przygotowań ślubnych. Możesz zacząć z niego korzystać w dowolnym momencie i dostosować tempo przygotowań do własnych potrzeb. W Organizerze znajdziesz m.in:

  • Dokładny harmonogram przygotowań, czyli kiedy i co zacząć przygotowywać, aby o niczym nie zapomnieć i ze wszystkim zdążyć na czas.
  • 10 pytań do…, czyli pytania do wykonawców z każdej branży, które uchronią Was przed podpisaniem niekorzystnej umowy.
  • Fasony sukien ślubnych, strój dla Pana Młodego, a nawet zaprojektujesz własną suknię ślubną!
  • Formalności ślubne, czyli wszelkie dokumenty wraz z terminem ich przydatności.
  • Prosty schemat, kogo zaprosić na wesele, a kogo niekoniecznie i wiele innych ślubnych PRO TIPÓW!
organizer ślubny

3. Czas dla siebie

Bez tego ani rusz

W natłoku emocji i nowych obowiązków, nie zapomnij znaleźć trochę czasu dla siebie! Naciesz się tą chwilą w taki sposób, w jaki lubisz najbardziej. Umów się z koleżankami, idź na masaż, a może zorganizujecie z Narzeczonym wyjazd tylko we dwoje? Fajnym pomysłem jest też sesja narzeczeńska – piękne zdjęcia zostaną Wam na długie lata, jako cudowne wspomnienie okresu narzeczeństwa i przygotowań przedślubnych.

4. Wizja ślubu i wesela

Czyli jak to sobie wyobrażasz

Zanim na dobre przystąpicie do szukania daty oraz miejsca ślubu i wesela, warto zastanowić się nad ogólną wizją i motywem przewodnim Waszego ślubu oraz przyjęcia weselnego. Styl wesela powinie odzwierciedlać Wasze osobowości, być spójny z Wami i tym, jacy jesteście na co dzień. Dla ułatwienia, odpowiedzcie sobie na 4 główne kwestie i stwórzcie z nich jedyną i niepowtarzalną wizję wesela – WASZĄ WIZJĘ:

  • Nasze ulubione kolory?
  • Nasze największe pasje?
  • Styl elegancki czy rustykalny?
  • Idealna pora roku naszego ślubu?

5. Budżet weselny

No niestety, to też…

Rozmowy o pieniądzach nie należą do najprzyjemniejszych, ale niestety, nie da się uniknąć tego tematu przed ślubem i weselem. Od budżetu, jaki chcecie przeznaczyć na Ten Dzień, zależy bardzo wiele przyszłych decyzji: ilu gości zaprosicie, na jaką salę weselną możecie sobie pozwolić, jakie atrakcje weselne możecie zapewnić gościom itp.

6. Wstępna lista gości

Czyli kto na tak, a kto na nie

Wstępna lista gości ma to do siebie, że jest „wstępna”, czyli taka przybliżona. Na jej doprecyzowanie będziecie jeszcze mieli czas. Policzcie MNIEJ WIĘCEJ ile osób chcielibyście zaprosić (czy to będzie 50 osób, czy może 150?). Ponieważ jeszcze na długo przed rozsyłaniem zaproszeń i otrzymaniem potwierdzeń, musicie zarezerwować salę weselną. A od liczby gości zależy, jakie sale w ogóle możecie brać pod uwagę, ponieważ większość sal weselnych ma swoje limity – zarówno minimalnej, jak i maksymalnej liczby gości.

7. Right time, right place

Czyli gdzie i kiedy się widzimy

Mając budżet, wizję wesela w głowie oraz przybliżoną ilość gości, możecie zacząć rozglądać się za idealną datą ślubu oraz miejscem na przyjęcie weselne. W szczycie sezonu w najpopularniejszych miejscach weselnych w regionie terminy są zarezerwowane nawet na kilka lat do przodu! Warto wziąć to pod uwagę i jeśli macie wymarzoną datę i wymarzone miejsce, nie zwlekajcie długo z rezerwacją.

Okres narzeczeństwa oraz organizacja ślubu i wesela to bez wątpienia wspaniały i magiczny czas! Ale nie oszukujmy się – jest też pełen trudnych decyzji i pułapek, których nie da się uniknąć. Ale spokojnie! Najważniejsze przecież jest to, że wychodzisz za mąż za swojego Księcia z Bajki, a całą resztę bezstresowo zorganizujesz przy pomocy Organizera Ślubnego Lovely…

Powodzenia!

organizer ślubny
organizer ślubny

Autor: Olga Stępień

Autorka Organizera Ślubnego Lovely

WWW: https://organizerslubnylovely.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/organizerslubnylovely

Instagram: https://www.instagram.com/organizerslubnylovely/

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Czy rybiki są niebezpieczne? To zależy, pojedyncze osobniki nie przyniosą…