Akademia Wedding Plannera – jak przygotować i zorganizować sesje stylizowaną / Backstage

sesja stylizowana Akademia Wedding Plannera
Fot. Monika i Michał Orłowscy

Jednym z najważniejszych dni w naszym życiu jest ślub. Dla każdego z nas jest to wyjątkowe i niepowtarzalne przeżycie. Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie. Trzeba zaleźć odpowiednie miejsce i podwykonawców – tutaj z pomocą przychodzi konsultantka ślubna.

15 kwietnia w przepięknym budynku Hotelu Grape we Wrocławiu spotkało się 8 kobiet – kursantek, które chciały nauczyć się lub powiększyć swoją wiedzę dotyczącą organizowania sesji stylizowanej dla Pary Młodej. W szkolenie zaangażowali się także różni podwykonawcy. Całą akcję zorganizowała Joanna Kłosińska z Akademii Wedding Plannera z firmy SENSAR. Każdy uczestnik miał swój indywidualny wkład we wszytkich przygotowaniach. Taka sesja nie mogłaby się odbyć bez Pary Młodej – modelami zostali: Joanna Stefaniak – Jankowska oraz Dominik Jankowski.
Całe wydarzenie miało za zadanie nauczyć przyszłych konsultantów ślubnych zorganizowania unikalnej i niepowtarzalnej sesji stylizowanej krok po kroku. Ponadto sesja, którą wspólnie przygotowali jest ich dziełem, którym będą się chwalić w swoim portfolio.

Jak zorganizować sesję stylizowaną do portfolio

Lubię pracować z ludźmi, których lubię i wiem że to co robią to coś więcej niż pasja. Zaprosiłam do współpracy ludzi, którzy stworzą coś naprawdę wyjątkowego i fajnego. Ja ufam tym podwykonawcom. Wiem, że jak na przykład, ustalę styl z florystką ona zajmie się wszystkim sama i zrobi to tak, że będzie wow! Wybrałam takich ludzi, których nie muszę pilnować, którzy są perfekcjonistami w swoim fachu. ” – Mówi Joanna Kłosińska
z Akademii Wedding Plannera z firmy SENSAR.

Wybór miejsca

Nie jest to łatwe zadanie. Dobrze, aby taka sesja była przemyślana i odpowiednio przygotowana. Nie ma nic lepszego dla fotografa, jeśli miejsce jest odpowiednio nasłonecznione. Naturalne światło znacznie lepiej podkreśla walory sesji na zdjęciach. Hotelu Grape we Wrocławiu posiada atrium i ogród, które idealnie się do tego nadają.
Gdy organizuje szkolenia wybieram miejsca, które nie są typowo szkoleniowe. Nie ma tu rzutnika, ławek. Jest za to wyjątkowa atmosfera, jest też inna chemia. Jesteśmy wyluzowani i możemy razem pracować, tak aby stworzyć coś ciekawego i nietypowego. Dbam o to, aby miejsce miało wysoki standard, pewien luksus. Przy organizacji takich szkoleń są dwie zasady. Albo pokazujemy trendy albo decydujemy się na przełamanie schematów – tak jak w tym wypadku. Chciałam zrobić coś innego niż inni.
Mówi Joanna Kłosińska z Akademii Wedding Plannera z firmy SENSAR.

Florystyka – dobór kwiatów i kolorów

Na pewno nie raz oglądając różne sesje ślubne czy katalogi weselne, zauważyliście pewien powtarzający się sztampowy motyw. Dobrze jest, zwrócić uwagę czymś innym wyjątkowym. Pobawić się kwiatami i kolorami – to zadanie przypadło wspaniałej Małgosi Łach-Wijackiej z firmy DecorumU mnie pomysł rodzi się z drobnego detalu czy elementu, tutaj było talerzyk piórko w kolorze brudnego różu. Wybrałam, też nieoczywiste kolory jak szałwiowa zieleń i przybrudzony niebieski. Kwiaty, które pojawiły się w kompozycjach to: eustomy, róże vintage, goździki beżowe, jaskry, hortensje, egzotyczna protea, lewkonia, plumosus oraz eukaliptus. Przygotowałam bukiet ślubny, dwa bukiety na postumentach, duży bukiet na stół pary młodej oraz półłuk.”

Dodatki do sesji

Oprócz kwiatów, bardzo ważną rolę odgrywają różne dodatki. Świece talerze, kieliszki czy krzesła. Wszytko powinno ze sobą współgrać, ale też powinno przyciągać uwagę i się wyróżniać. Ręcznie robione winietki przygotowała AgnieszkaPisze, które podkreśliły unikalny charakter sesji. Tort od marki Tortomania świetnie wkomponował się w cały zamysł i koncepcję. Krzesła weselne chiavari od Babu, są wyjątkowym trendem ślubnym, którego nie mogło zabraknąć, szczególnie ozdobione złotymi napisami – stworzyły duet idealny. Elementami dekoracji zajęła się marka
Boutique-Wedding oraz App Wypożyczalnia Dekoracji.  Przepiękny napis neon Miłość od Literowe Inspiracje.

Stylizacja Pary Młodej

Modelka Joanna Stefaniak – Jankowska miała przygotowany perfekcyjny i profesjonalny makijaż i fryzurę przez Ewelinę ŁośkoUwielbiam uczestniczyć w takich wyjątkowych akcjach. W makijażu oka postawiłam na mega rozświetlenie. Świeży i mokry efekt uzyskałam turbopigmentem mieniącym się 3 kolorami. Do tego bardzo długie i gęste rzęsy, które podkreśliły urodę modelki nie obciążając przy tym całości stylizacji. Złote oko i usta w kolorze zimnego różu wpadającego w fiolet.”

Panna Młoda miała na sobie suknie od projektantki Sylwii Redy oraz szlafrok ślubny Le Brate

Wyjątkowe zdjęcia i film

Przygotowanie sesji stylizowanej i aranżacja to jedno a uchwycenie pracy to drugie. Nie jest to łatwe zadanie, trzeba wyróżnić się zmysłem i pomysłem na odpowiednie uchwycenie elementów czy modeli. Tutaj Joanna Kłosińska zaprosiła do współpracy duet fotografów: Monikę i Michała Orłowskich oraz duet filmowców Sakramentalne TAK 

Kolejne materiały z sesji już niedługo na portalu Feszyn.com!

Zdjęcia z backstage’u przygotowała Karolina Jurkiewicz.

Share