Aktówka – element ozdobny czy praktyczny?

Dotychczas domeną kobiet były torebki, które podobnie jak buty były kupowane przez płeć piękną wręcz masowo. Niemniej, na pole galanterii skórzanej i nie tylko, coraz odważniej wkraczają projektanci męskich toreb. Panowie noszą je dumnie, czyniąc z nich integralny element modnego, eleganckiego looku streetwearowego. Każdy szanujący się biznesman do pracy, urzędu, banku czy na spotkanie z klientami powinien wziąć ze sobą aktówkę. Jaką funkcję ona spełnia?

Aktówka – rodzaj męskiej torby

Aktówka jak sama nazwa wskazuje, jest torbą służącą do noszenia akt i innych dokumentów. Zwyczajowo jest ona wykorzystywana przez adwokatów, radców prawnych, komorników czy sędziów, którzy na co dzień mają do czynienia z aktami. Adwokat Warszawa zawsze prezentuje sie elegancko i z klasą z taką aktówką.

Niemniej, może być ona postrzegana jako rodzaj torby męskiej lub damskiej, który posłuży jako element eleganckiego stroju biznesowego. Jest to torba dla prawdziwego mężczyzny, która kreuje wizerunek nowoczesnego człowieka biznesu, profesjonalisty w swojej dziedzinie. Mężczyzna z aktówką wygląda poważniej i bardziej fachowo, niż pan, który dokumenty nosi w plecaku czy sportowej torbie. Niedopuszczalne jest noszenie do garnituru lub stroju formalnego innego rodzaju plecaka, ponieważ oba style – wizytowy i sportowy – bynajmniej nie współgrają ze sobą. Dzięki aktówce wszystkie dokumenty, oferty, akta i inne papiery noszone do pracy będą zawsze w idealnym stanie – niepogięte i niepoplamione, co jest istotne przy kontaktach handlowych czy kontaktach z różnorodnymi instytucjami.

aktowka

Estetyczny dodatek

Aktówka całkowicie błędnie może kojarzyć nam się z niemodną teczką, którą nosili kierownicy i dyrektorzy kilkanaście lat temu do pracy. Trzeba uświadomić sobie jednak, że torba ta całkowicie zmieniła swoje oblicze i może być symbolem współczesnej mody męskiej. Wykracza poza granicę biura i nie tylko do pracy można ją nosić. Wiele znanych marek zajmuje się szyciem luksusowych aktówek. Ich cena odzwierciedla prestiż, jakim jest posiadanie takich toreb. Za aktówkę Wittchen zapłacimy  około 1000 zł, a za skórzaną aktówkę Sammons około 250 – 600 zł, w zależności od typu. Skórzana aktówka Dragon kosztuje 699 zł, Najdroższe pozostają teczki skórzane producenta Porsche Design. Kosztować mogą nawet do 5 tys. zł za sztukę.

Aktówka może być elegancką teczką, noszoną przez biznesmenów i managerów zajmujących wysokie stanowiska w innowacyjnych firmach. Przez większość panów jest ona postrzegana jako nowoczesny i modny element stroju, raczej oficjalnego, lansowany przez celebrytów. Torby i torebki nie są tym samym noszone wyłącznie przez panie, ale i przez panów, choć modele ich toreb mają zupełnie inny charakter. Aktówka jest tego najlepszym przykładem.

Wybierając modny model torby i chcąc, aby stała się ona estetycznym dodatkiem do naszego stroju, wybierajmy aktówki solidnie wykonane, najlepiej ze skóry naturalnej, czego przykładem są aktówki w sklepie Solier. Powinny być one funkcjonalne, ale i łatwe w użytkowaniu. Dla spełniania przez nie swojej założonej roli powinny mieć one wielkość co najmniej formatu A4, aby bez trudu zmieściła się w nich prostokątna teczka w formacie A4. Wnętrze aktówki powinno być wyposażone w przegródki, kieszenie i schowki, które pozwolą pomieścić wiele niezbędnych mężczyźnie przedmiotów na co dzień, ale zapewnią również porządek i ład.
Artykuł sponsorowany

Share