Apaszki i szaliki – zawsze modne dodatki

Kobiety noszą je nie zawsze się zastanawiając nad tym, że dzięki ich stylowi, materiałowi, z którego je wykonano czy wreszcie kolorystyce mogą zyskać dodatkowe punkty za swoje oryginalne dodatki. A przecież apaszki czy szale można nosić także jako elementy garderoby, skutecznie nimi zastępując biżuteryjne dodatki.

Apaszkę czy szal można wręczać jako prezent i na pewno będzie to zawsze udany podarunek. Na czym polega zatem ich uniwersalność? Przede wszystkim delikatne materiały, z których uszyto szale, sprawia, że stanowią one zarówno stylową ochronę przed chłodem, jak i dodają ubraniom modnych akcentów w przypadku apaszek kolorowych. Najchętniej panie noszą delikatne jedwabie, szyfony czy nawet bawełnę, pod warunkiem, że będzie ona zaskakiwać kolorystką.Coraz częściej Polki sięgają również po szale jedwabne, zwłaszcza, że większość z nich wpisuje się w niezwykle modny od kilku sezonów trend rękodzieła. Ręcznie malowane szale i apaszki z jedwabiu są niezwykle popularne, coraz częściej mogą mieć również metkę informującą nabywców, że są produktem całkowicie polskim. Polska produkcja ma również wpływ na cenę jedwabnych dodatków – dzięki temu, że nie trzeba gotowych produktów sprowadzać z odległej Japonii, szale z jedwabiu mogą być noszone przez każdą kobietę.

Ich cena jest zbliżona do szali z bawełny czy delikatnych dzianin, jednak jedwab jest bardziej elegancki i szykowny. Dlatego chętnie po niego sięgają kobiety, które w swojej pracy nie mogą sobie pozwolić na wyjątkowo szykowne dodatki biżuteryjne – noszą je zarówno panie prezes, jak i kobiety pełniące funkcje reprezentacyjne. Jedwabny szalik czy niewielka apaszka, także gawroszka, lekko zawiązane pod szyją, doskonale się komponują z rozpiętą pod szyją koszulą.

Co ciekawe, jedwabne dodatki są również obecne w strojach firmowych kilku czołowych polskich firm. Elegancka, ręcznie malowana apaszka z jedwabiu, nawet w dosyć odważnych odcieniach czerwieni czy granatu, idealne uzupełnia klasyczne koszule na guziki, także te noszone przez kobiety.Trwałość jedwabiu i jego uniwersalne piękno doceniają kolejne pokolenia kobiet, uwielbiających zawsze modne eleganckie dodatki.

 

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Co konkretnie znajdziemy na półkach sklepu Zara Home?