Aranżacja wnętrza nowoczesnej łazienki

Nowoczesne łazienki zachwycają elegancją i dobrym stylem, ale wizualne piękno to nie wszystko – nowoczesna łazienka musi przede wszystkim umiejętnie łączyć atrakcyjny dla oka design z funkcjonalnością. W jaki sposób najlepiej to osiągnąć? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych trików na modną, a jednocześnie funkcjonalną aranżację wnętrza nowoczesnej łazienki.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, żeby aranżacja wnętrza łazienki prezentowała się elegancko i modnie

Co właściwie oznacza „nowoczesna łazienka”? To pomieszczenie, które prezentuje się nietuzinkowo, a przy tym jest wygodne i w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb jego użytkowników. Maciej Balcerek z warszawskiej agencji architektonicznej Perfect Space podkreśla, że istnieje kilka sprawdzonych sposobów na to, żeby aranżacja wnętrza łazienki prezentowała się elegancko i modnie, a przy tym cechowała się wysoką funkcjonalnością. Jego zdaniem dużym problem jest zwyczajnie to, że wiele osób w pogoni za piorunującym efektem wizualnym, zwyczajnie zapomina o względach pragmatycznych. Jak zatem najłatwiej osiągnąć aranżacyjną równowagę w łazience?

Beton architektoniczny w aranżacji łazienki

Beton architektoniczny w wykańczaniu wnętrz to obecnie jeden z najpopularniejszych materiałów. Nic dziwnego – jego charakterystyczny kolor oraz faktura pozwalają stworzyć prawdziwie niecodzienne aranżacje. Stylowy wygląd nie jest naturalnie jedyną zaletą betonu architektonicznego. Płyty betonowe są wodoodporne i trwałe, a poza tym sprzyjają utrzymywaniu czystości. Gdyż ich powierzchnia jest gładka oraz pozbawiona fug. Dzięki czemu nie trzeba się martwić o zbierający się we wgłębieniach brud. Problemem może okazać się jedynie sam montaż. Płyty dużo ważą, więc ściana na której chcemy je zawiesić musi być mocna, sztywna i odporna na duże obciążenia (około 40 kg/m²). Może być ciężko, ale warto spróbować, bo beton architektoniczny idealnie sprawdza się przy aranżacji wnętrz o minimalistycznym charakterze.

Prysznic zamiast wanny

– Jedną z najważniejszych spraw przy aranżacji wnętrza łazienki jest wybór między wanną a prysznicem. Prysznic to rozwiązanie estetyczne i funkcjonalne, bo pozwala optymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń – zauważa Maciej Balcerek. – Ponadto dzięki zastosowaniu przejrzystego szkła powiększymy optycznie przestrzeń i wyeksponujemy płytki albo fototapety. Generalnie mocno zabudowane kabiny z masywnym brodzikiem wypierane są właśnie przez modele ze szklanymi ścianami, w których łączenia są praktycznie niewidoczne. Prysznice z brodzikami odchodzą do lamusa, bo nie wpisują się w charakter nowoczesnych łazienek, a poza tym trudniej je utrzymać w czystości.

Ponadto dzięki zastosowaniu przejrzystego szkła powiększymy optycznie przestrzeń i wyeksponujemy płytki albo fototapety.

LED a aranżacja wnętrza łazienki

Oświetlenie łazienki bywa ciężkie, bo jest to przestrzeń często pozbawiona okien, a tym samym dostępu do naturalnego światła. Coraz popularniejsze staje się stosowanie w łazienkach diod LED, które wprowadzają do wnętrza przyjemne, rozproszone światło. Za ich użyciem przemawia również to, że cechują się one wyjątkowo niskim zużyciem energii. Problem w tym, że choć diody LED wyglądają bardzo nowocześnie, to pełnią rolę bardziej dekoracyjną niż funkcjonalną, bo dają stosunkowo mało światła. Dlatego przy aranżacji wnętrza łazienki warto pomyśleć o dodatkowym źródle światła – szczególnie w okolicach lustra. LED najciekawiej prezentuje się u podstawy wanny, na obrzeżu podwieszanego sufitu albo we wnęce. Uwaga: łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na działanie wilgoci, więc warto skorzystać z produktu z klasą szczelności IP65.

Artykuł sponsorowany

Share