Badaj piersi, czytaj bloga!

Dbasz o swoje zdrowie? Koniecznie odwiedź bloga: www.piekneizdrowepiersi.blogspot.com/

Statystyki są bezlitosne- rak piersi jest jednym z najczęściej występujących wśród kobiet nowotworów. Chorobą najbardziej zagrożone są panie, które przeszły już menopauzę, oraz kobiety mające w kręgu swojej rodziny bliską osobę, którą zaatakował już ten podstępny nowotwór. Ale tak naprawdę rak piersi może spotkać każdą z nas: młodszą i starszą, mamę i kobietę bezdzietną, dziewczynę, w której rodzinie ktoś już chorował i taką, która opowieści o chorobie zna tylko z mediów…
Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim, by skutecznie chronić się przed nowotworem piersi musimy pamiętać o regularnych badaniach. Samobadanie może być pierwszym krokiem do rozpoznania groźnej choroby, ale także mniej niebezpiecznych zmian: torbieli, czy tłuszczaków. Równie ważne jest badanie dotykowe przy okazji każdej wizyty u lekarza ginekologa. Podstawą profilaktyki jest jednak regularne wykonywanie badań diagnostycznych. W zależności od potrzeb jest to USG lub mammografia.

blog Tak powinno być, jednak w praktyce wiele kobiet po prostu zapomina o własnym zdrowiu, znajdując na to wiele wymówek. Doskonale wie o tym doktor Marek Janisz, właściciel Kliniki Korona, specjalizującej się w diagnostyce i leczeniu chorób piersi:
– Młode dziewczyny zazwyczaj nie myślą o raku. Uważają, że problem nowotworu piersi dotyczy kobiet po 50. roku życia. Nie jest to prawdą! Zachorowań na raka w grupie wiekowej poniżej 30. roku życia nie jest dużo – i to usypia naszą czujność. Ale ja, niestety, miałem w swojej praktyce już wiele razy do czynienia z pacjentkami chorymi na raka piersi w wieku 18, 21, 24 lat. Apeluję zatem: proszę nie myśleć życzeniowo- rak piersi może dotyczyć każdego!
Aby przeciwdziałać podobnym sytuacjom niedawno powstał blog piekneizdrowepiersi.blogspot.com . To nowoczesne źródło informacji opracowanych przez ekspertów, ale podanych w atrakcyjny i ciekawy sposób.
Każda z nas znajdzie tu wiele fachowych porad, cenne wskazówki dotyczące profilaktyki, a także inspirujące historie osób, którym przyszło zmierzyć się z chorobą. Blog Piękne i Zdrowe Piersi będzie zatem idealnym miejscem spotkań dla każdej kobiety, która w natłoku codziennych zajęć nie przestaje myśleć o tym, co najważniejsze – o własnym zdrowiu.
Spotkajmy się tam!

materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Urządzenie małej łazienki to nie lada wyzwanie. Jak zaaranżować ją…