Baking – odkryj najlepszy sposób na utrwalenie makijażu

Co to jest baking
Fot. Kim kardashian

Każda kobieta codziennie marzy o nieskazitelnej cerze i perfekcyjnie wykonanym makijażu, który będzie jej towarzyszył w nienaruszonym stanie przez wiele godzin. Jednak trudne warunki, takie jak wysoka temperatura lub wilgotność powietrza bądź słaba jakość kosmetyków do makijażu sprawia, że nie możemy cieszyć się pięknym make-upem od rana, aż do późnych godzin wieczornych. Dotyka nas problem warzenia się podkładu, nierównomiernego ścierania, a w efekcie z każdą kolejną godziną zaczynają pojawiać się na twarzy nieestetyczne plamy, bądź skóra zaczyna się mocno świecić. Jest na to sposób – odkryj już dziś znakomity sekret makijażu, stosowany przez najlepszych wizażystów!

Co to jest baking?

Baking to jedna z najnowszych i zarazem najpopularniejszych technik makijażu. Stała się trendem, którym podążają zarówno profesjonalni wizażyści, jak i kobiety rozpoczynające swoją przygodę w makijażu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w większości przypadków jest to dosłownie wybawienie! Efekty bakingu zaskakują i potrafią zmienić oblicze każdego makeupu.

Na czym polega baking?

Metoda bakingu oznacza innymi słowy “pieczenie makijażu”. Być może brzmi to dość tajemniczo, ale okazuje się stosunkowo łatwe w wykonaniu. Cały sekret tkwi w odpowiednim użyciu pudru transparentnego. Baking należy wykonywać po nałożeniu podkładu i wykonania konturowania, które doskonale podkreśla rysy twarzy, a także sprytnie ukrywa mankamenty urody zarazem eksponując zalety. Celem bakingu jest rozświetlenie pożądanych partii twarzy za pomocą transparentnego pudru utrwalającego. Grubą warstwę kosmetyku należy nałożyć na obszar pod oczami, żuchwę – pod linią konturowania policzków, brodę oraz na czyt nosa. Następnie pozostawiamy puder na kilka minut, zajmując się w tym czasie np, dokończeniem makijażu oczu, a na koniec, gdy odpowiednia ilość pudru wtopi się w cerę, zmiatamy pozostały puder za pomocą dużego, puchatego pędzla. Gotowe! Baking jest zatem bardzo prostą i skuteczną techniką makijażu, którą warto przetestować chociaż raz, by sprawdzić jej efekty na samej sobie.

Jakie są zalety bakingu?

Istotne jest by wybierać kosmetyk wysokiej jakości, który doskonale sprawdzi się w swojej roli i spełni pokładane w nim oczekiwania. Ponadto puder powinien być bardzo drobno zmielony i przede wszystkim transparentny, co jest bardzo istotne w przypadku wyboru odpowiedniego produktu. Zaletą bakingu jest przede wszystkim rozświetlenie twarzy w wybranych partiach, podkreślenie wykonanego konturowania, zmatowienie cery, wygładzenie skóry, a także przedłużenie trwałości makijażu oraz nadanie mu efektu trójwymiarowości. Należy jednak pamiętać, że bakingu nie powinny stosować posiadaczki suchej cery, gdyż nadmierna ilość pudru może podkreślić suche miejsca i spowodować uczucie spięcia skóry.

Share