BEGIN AGAIN – licealistki, zajmują sie problemem samokaceptacji i pewności siebie!

BEGIN AGAIN

Begin Again to projekt społeczny założony przez trzy licealistki – Natalię, Małgosię i Alę. Dziewczyny działają w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, zajmując się problemem braku samoakceptacji oraz pewności siebie wśród nastolatków. Ich celem jest wskazanie współczesnej młodzieży drogi do szczęścia, zdrowia – zarówno psychicznego jak i fizycznego, oraz uświadomienie, że zdecydowanie warto spełniać własne marzenia.

Tak opisują swój projekt i zachęcają do obserwowania swoich działań:

Czy możesz nazwać się szczęśliwym człowiekiem? Czy w pełni siebie akceptujesz? Czy wierzysz, że uda Ci się osiągnąć każdy cel, który sobie wyznaczysz?

Niestety niewiele osób potrafi odpowiedzieć twierdząco na te pytania. Jeżeli Ty również czujesz, że nie korzystasz ze swojego życia w stu procentach i chciałbyś wprowadzić w nim jakieś zmiany, ten projekt kierujemy do Ciebie!

Apelujemy, byś przestał ignorować swoje możliwości, a także to, jak wyjątkową, niepowtarzalną i fantastyczną osobą jesteś. Nauczymy Cię wyznaczać i dążyć do swoich celów, pokażemy jak zyskać pewność siebie i – przede wszystkim – jak zakochać się w swoim życiu, czerpać z niego ile tylko się da i pozytywnie patrzeć na świat każdego dnia!

Jakie działania podejmuje projekt?

Swoją działalność dziewczyny rozpoczęły od konta na Instagramie, która trwa do dziś – i wygląda na to, iż potrwa znacznie dłużej. Pod nazwą @projekt_begin_again regularnie wstawiają posty, które zawierają mnóstwo porad, wskazówek i wyjaśnień, obracając się w tematyce samoakceptacji, celów, motywacji, pozytywnego myślenia, rozwoju osobistego czy autoweryfikacji. Nie brakuje tam także optymistycznych, uświadamiających cytatów, a nawet ankiet czy konkursów.

W ramach projektu, nastolatki napisały także poradnik na Wattpadzie, toteż jest on bardzo łatwo dostępny dla każdego zainteresowanego staniem się lepszą wersją samego siebie. Oto fragment wstępu do Poradnika „Begin Again”:

Chciałybyśmy zabrać Was we wspaniałą, wewnętrzną podróż, pełną przeróżnych wyzwań.

W naszym poradniku znajdziecie nieskończoną ilość praktycznych porad, wiele cytatów i pozytywnych myśli, ciekawe zadania, quizy oraz wyzwania, nieraz wymagające przekraczania własnych granic. Zamierzamy stworzyć tutaj bezpieczne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Chcąc docierać do jak największej ilości osób, zorganizowały również wykłady w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Szczecinie. Udało im się nawiązać współpracę z Centrum Psychoterapii i Coachingu Synergia, dzięki której miały możliwość zaproszenia pana psychologa Piotra Kalinowskiego do przeprowadzenia prezentacji o samoocenie. Jego doświadczenie i wiedza sprawiły, że uczniowie liceum mogli poznać bardzo cenne informacje oraz wskazówki dotyczące tego, jak pozytywnie spojrzeć na samych siebie.

A to jeszcze nie koniec – dziewczyny wciąż mają mnóstwo planów, a głowy pękają im od kolejnych pomysłów!

Zachęcamy do wsparcia projektu „Begin Again” poprzez obserwowanie ich działań na mediach społecznościowych!

Samoakceptacja. Piękno. Wyjątkowość. Zdrowie. Szczęście. Cele. Marzenia. Szanse.

To tylko kilka przykładowych słów, których ogromną moc przekażemy naszym odbiorcom. Zachęcimy do przekraczania własnych granic, nauczymy miłości do samego siebie, zapewnimy wsparcie i uświadomimy jak wiele można!

Instagram: @projekt_begin_again

Wattpad: @projekt_begin_again

E-mail: projektbeginagain@gmail.com

Share