„Bezpieczny styl. Jak czuć się pewną siebie i atrakcyjną.” Wywiad z Beata Syktus.

Beata Syktus Bezpieczny styl

Beata Syktus to stylistka, personal shopper, ale także kreatorka wizerunku. Ukończyła szkołę Artystyczną Alternatywę w Krakowie na kierunku Kreowanie Wizerunku otrzymała dyplom Stylisty. Przez kolejne lata udoskonalała i zdobywała ważne umiejętności dotyczące wizerunku, budowania własnej wartości. Moda jest jej wielką pasją i zawsze towarzyszyła jej w jej życiu. Niedawno stworzyła ebook „Bezpieczny styl. Jak czuć się pewną siebie i atrakcyjną.”, o którym porozmawiamy w wywiadzie.

Ewelina Salwuk-Marko: Skąd pomysł na zrobienie ebooka „Bezpieczny styl. Jak czuć się pewną siebie i atrakcyjną.„?

Beata Syktus: Na co dzień pracuję z kobietami jako stylistka, wykonując przeglądy szaf oraz wspólne zakupy w galeriach handlowych. Widziałam, jak bardzo brakuje im pewności siebie i nie wiedzą jak poszukiwać swojego stylu. E-book to odpowiedź na ich potrzeby.

Ile czasu zajęło Pani napisanie i przygotowanie całego ebooka?

Praca nad ebookiem trwała przez kilka miesięcy. Pisanie sprawiało mi ogromną przyjemność, bardzo chciałam przekazać całą swoją wiedzę i doświadczenie, które zdobyłam na przestrzeni lat.

Jaki jest główny cel powstania ebooka?

Głównym celem powstania ebooka jest to, aby kobiety pokochały siebie. Ponieważ nawet najlepsze rady i reguły dotyczące stylu nie będą w pełni wykorzystane, jeśli nie zaakceptujemy siebie. Moją misją, jest to aby kobiety czuły się piękne, bez względu na rozmiar jaki noszą.

Co zyskuje osoba kupująca ebook jakie korzyści?

Przede wszystkim słowo przewodnie to „Bezpieczeństwo”, aktualne czasy w których żyjemy sprawiają, że to poczucie bezpieczeństwa zostało nam zabrane. Chciałabym, aby kobiety nie bały się podejmować nowych wyzwań. Opisałam w nim historie kobiet sukcesu, które z powodzeniem prowadzą swój biznes, to ogromna dawka inspiracji, jeśli ktoś zastanawia się nad założeniem własnej firmy. Czytając ebooka, kobiety uczą się jak budować pewność siebie, stawiać granice, czuć się piękną i wartościową osobą. Poruszam również tematy budowania stylu, marki osobistej oraz wizerunku online.

W jaki sposób poprzez styl – możemy manifestować pewność siebie?

Najważniejsze to dobrze czuć się w swoim ciele, dzięki temu wszystko, co na siebie zakładamy będziemy nosić z radością. Wybierajmy te elementy z naszej garderoby, w których czujemy się świetnie. Ulubione dodatki w formie biżuterii, czerwona torebka, sukienka w kopertowy dekolt lub szerokie spodnie. Aktualnie asortyment w sklepach, jest tak ogromny, że nie ma z góry narzuconych konkretnych rzeczy w których będziemy czuć się dobrze. Eksperymentuj, przymierzaj ubrania o których zawsze marzyłaś, ale ciągle miałaś w głowie słowa, że nie pasują do Ciebie. Jeśli nie spróbujesz, to nigdy nie przekonasz się, czy było warto.

Nie chciałabym zdradzić wszystkiego naszym czytelnikom, ale może zrobimy mały wyjątek. Zdradź przynajmniej swoje 3 kluczowe rady na styl w najbliższym sezonie

Kolory – wiosna budzi się do życia i ja zawsze zachęcam do tego, aby wykorzystać ten piękny czas na nowości w swoich szafach. Na przykład w postaci intensywnych kolorów, które od razu poprawiają nasz humor.

Sukienki – jeśli nie wiesz co na siebie założyć to najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie sukienka wystarczy, że dobierzesz do niej odpowiednie obuwie, dodatki i jesteś gotowa do wyjścia.

Sportowe buty – stawiamy teraz na wygodę, białe sneakersy będziesz mogła założyć do jeansów lub spódnicy, uniwersalne na każdą okazję.

W swoim ebooku poruszasz tematykę nie tylko związaną z modą. Nawiązujesz m.in. do toksycznych relacji, uzależnienia życia od drugiej osoby. Dlaczego akurat takie zagadnienie poruszyłaś?

Od początku wiedziałam, że nie będzie to ebook tylko o stylu. Zagadnienia, które poruszam to problemy z którymi spotykają się moje klientki. Jestem dla nich wsparciem, podczas wspólnej rozmowy, nie pracujemy tylko nad stylem. Moja praca to coś więcej niż tylko ubrania, wkładam w nią dużo serca i zaangażowania. Zmiana wizerunku, często wiąże się z dużymi zmianami w ich życiu.

Żyjemy w czasach pandemii, teraz bardzo ważny jest wizerunek nie tylko ten zewnętrzny. W ebooku nawiązujesz do wizerunku online. Jak Ty budujesz swój wizerunek?

Skupiam się na swoich działaniach online w sposób przemyślany, dodając estetyczne zdjęcia i przekazując treści, które uczą innych odbiorców. Prowadzę swoją markę w zgodzie ze swoimi wartościami, ludzie czują jeśli robisz coś z pasją.

W ebooku są historie kobiet sukcesu czy polecane polskie kobiece biznesy – w jaki sposób  je wybierałaś? Jakie były kryteria?

Wybierając osoby, które z powodzeniem prowadzą swój biznes kierowałam się przede wszystkim tym, aby ich firmy były różnorodne. Większość bohaterek znam osobiście, jednak są osoby które poznałam w trakcie pisania ebooka. Bardzo doceniam, że dzięki niemu, poznałam świetne kobiety, z którymi mam kontakt i wzajemnie się wspieramy.

Stylowa rada dla naszych czytelniczek.

Odpowiednio dobrana garderoba, potrafi wydobyć wewnętrzne piękno. Zakupy z moimi klientkami, pokazały mi, że niezależnie od tego jaki tryb życia prowadzisz, biała koszula to świetne rozwiązanie w każdej garderobie.

Ebook do kupienia tutaj: https://sklepbeatasyktus.pl/produkt/produkt-1/

Facebook: https://www.facebook.com/Beata-Syktus-Stylistka-429078351021953

Z Beatą Syktus rozmawiała Ewelina Salwuk-Marko

Share