Bielizna menstruacyjna – ekologiczna alternatywa dla „zabezpieczeń” dostępnych na rynku

Miesiączka, okres, menstruacja – mimo iż towarzyszy kobietom regularnie, nadal stanowi temat tabu. Również o „zabezpieczeniach”, które mają zapewnić nam komfort i normalne funkcjonowanie w „tych dniach”, mówi się niewiele. Czy słyszałaś już o innowacyjnej bieliźnie menstruacyjnej? Jeśli nie, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

Według badań kobieta w całym swoim życiu zużywa ponad 15 tysięcy produktów higienicznych podczas okresu. Do najpopularniejszych z nich należą: tampony, podpaski i kubeczki menstruacyjne. Są one jednak mało komfortowe, zdarza się, że powodują podrażnienia oraz uczucie dyskomfortu, a przede wszystkim nie mają nic wspólnego z ekologią. Na naszym rodzimym rynku pojawiła się alternatywa. Wygodne i funkcjonalne majtki menstruacyjne, stworzone przez polską markę Sis Underwear w duchu eko i zero waste.

Co to są majtki menstruacyjne?

W skrócie jest to bielizna, która wyglądem przypomina zwyczajne, kobiece figi, a podczas okresu w zupełności zastępuje nam inne środki higieniczne. Nie są to jednak zwykłe majtki, składają się bowiem z 4 warstw ekologicznych materiałów (chłonna bawełna, absorbujący eukaliptus, wodoodporny materiał PUL, elastyczna lycra), które zapewniają nam pełną ochronę podczas miesiączki.

Stosując majtki menstruacyjne, nie musimy więc dodatkowo zabezpieczać się tamponem, podpaską lub kubeczkiem, gdyż ich wysoka chłonność pozwala nam na nieprzerwane noszenie ich w czasie miesiączki nawet przez 12 godzin.

Zalety bielizny menstruacyjnej

Rewolucyjne majtki menstruacyjne nadają się do prania i są wielorazowe oraz stanowią ekologiczną ochronę, z której możemy (przy odpowiednim dbaniu o naszą bieliznę) regularnie korzystać nawet przez 5-7 lat. Oprócz tego, że są niebywale wytrzymałe i bardzo skuteczne, nie przepuszczają zapachu, idealnie nadają się do noszenia w dzień, jak i w nocy.

Dla kogo są majtki menstruacyjne?

Jeśli jesteś kobietą aktywną, pracujesz, uprawiasz sporty, majtki menstruacyjne są produktem idealnym dla Ciebie! Stanowią bowiem niezawodną ochronę dla wszystkich osób, które zmagają się z comiesięczną menstruacją. Ale nie tylko! Sprawdzą się świetnie również w przypadku problemów z nietrzymaniem moczu oraz u młodych mam, zmagających się z upławami po porodzie.

Marka Sis Underwear wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich kobiet, niezależnie od prowadzonego stylu życia, i proponuje trzy innowacyjne modele bielizny menstruacyjnej. W ofercie znajdziesz: wygodny i komfortowy, idealny dla każdej figury model Comfy Sis, elegancki i stylowy, ozdobiony delikatną koronką model Sexy Sis, a także dopasowany, elastyczny, przyozdobiony koronką i oryginalnym wycięciem model Sporty Sis.

Jak „stosować” bieliznę menstruacyjną?

Wiesz już, że bielizna menstruacyjna to alternatywa dla znanych środków higienicznych, nakładasz ją podczas okresu, jak zwykłą bieliznę i nie musisz stosować przy tym dodatkowej ochrony. Swoje majtki menstruacyjne możesz nosić zarówno w pierwszych dniach okresu, jak i w pozostałe dni. Świetnie sprawdzi się w nocy i skutecznie zabezpieczy Cię przed zabrudzeniem pościeli. Jeśli w pierwszych dniach miesiączki masz dużo upławów, możesz dodatkowo zastosować wkładkę lub podpaskę wielorazową.

Jak dbać o majtki menstruacyjne?

Zastanawiasz się zapewne, jak odpowiednio dbać o majtki menstruacyjne. To nic trudnego. Przed pierwszym użyciem należy moczyć majtki przez 20 minut w zimnej wodzie lub wyprać, by bawełna nabrała chłonności.

Pamiętaj, że zabrudzenia nie wnikają w głąb włókna, przywierają jedynie do powierzchni majtek, więc przed kolejnym wrzuceniem do pralki wystarczy, że najpierw wypłuczesz krew pod zimną wodą, a następnie wypierzesz je w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni z użyciem łagodnych środków czyszczących (koniecznie bez gliceryny, która blokuje chłonność bawełny).

Susz majtki w naturalnej pozycji, tak by nie były zgięte, a następnie przechowuj z inną bielizną, unikając jedynie zwijania ich „w kulkę” i zginania części absorbującej. Jeśli odpowiednio zadbasz o swoją bieliznę, ona będzie Ci służyła nieprzerwanie przez wiele lat.

Strona www.sisunderwear.pl

Facebook https://www.facebook.com/sisunderwear

Instagram https://www.instagram.com/sisunderwear_pl/

Anna Abramowska

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Na rynku można zaleźć maty do jogi, które określone są…