Mata do jogi – z czego jest zrobiona?

mata do jogi

Na rynku można zaleźć maty do jogi, które określone są mianem „najlepszych” lub „najtrwalszych”. Wiele z nich jest wykonanych z materiałów, które tak naprawdę nie zapewniają stabilności i komfortu podczas ćwiczeń. Wybierając matę do jogi powinieneś kierować się przede wszystkim materiałem, który zapewni trwałość i odpowiednią przyczepność. Czym różnią się poszczególne maty i dlaczego warto zaufać profesjonalnym produktom?

TPE – wysoka trwałość

TPE, czyli elastomerowa pianka termoplastyczna to materiał o wysokiej trwałości. Mata nie traci swojego kształtu, jest bezpieczna dla środowiska i nadaje się do recyklingu. Wykazuje właściwości antypoślizgowe i daje dużą stabilność. To alternatywa dla PVC i kauczuku. Czyszczenie takiej maty jest dosyć łatwe, ale należy uważać, by temperatura wody nie przekroczyła 40 stopni.

PVC – najpopularniejszy materiał              

PVC to Polichlorek winylu. Najpopularniejsze tworzywo, z którego wykonywane są maty do jogi. Taką matę można prać w pralce, a jej cena będzie niska. Materiał jest syntetyczny. Warto dokładnie sprawdzić, czy posiada certyfikat, który wskazuje na nieszkodliwość produktu. Maty te nie wykazują dużej trwałości, a przyczepność jest różna. Jeżeli zdecydujesz się na zakup maty PVC sprawdź jej jakość. Jeżeli podczas treningu będzie się przesuwać – czas zamówić inną. W przeciwnym wypadku wykonywanie ćwiczeń nie będzie komfortowe.

Naturalne maty kauczukowe

Maty wykonane z naturalnego kauczuku są biodegradowalne i wykazują się dużą trwałością. Dzięki niej wykonasz wszystkie sekwencje bez niepotrzebnego poprawiania czy przesuwania maty. Tego rodzaju produkty zapewniają najwyższą przyczepność spośród wszystkich dostępnych na rynku akcesoriów do jogi. To świetny wybór dla osób, które szukają rozwiązań na lata. Profesjonalna mata kauczukowa nadaje się do recyklingu i nie zawiera w składzie żadnych szkodliwych substancji. Pielęgnacja jest wymagająca, bowiem matę należy czyścić ręcznie bez użycia detergentów. Profesjonalne maty do jogi od Joyinme to wysokiej jakości produkty, które zostały pokryte mikrofibrą. Wiele wzorów i kolorów, stworzonych została z udziałem bezpiecznych barwników. Warstwa mikrofibry zapewnia chłonność, a wraz z intensywnością ćwiczeń wzrasta przyczepność maty do podłoża.

Wybranie odpowiedniej maty nie musi spędzać snu z powiek. Na początek wystarczy zrezygnować z popularnej karimaty i wybrać matę dedykowaną jodze. Im bardziej zaawansowane staną się Twoje umiejętności, tym bardziej wzrosną Twoje wymagania wobec maty. Jeżeli mata przestanie spełniać oczekiwania – czas zamówić inną. Dopiero wtedy zobaczysz, jak bardzo poszczególne modele różnią się od siebie.

Artykuł sponsorowany

Share