Bransoletka – dodatek na każdą okazję

Bransoletka - dodatek na każdą okazję

Stylowa bransoletka to idealny wiosenny dodatek, który sprawdzi się w wielu stylizacjach, zarówno tych formalnych, jak i bardziej casualowych.

Bransoletka celebrytka

Jednym z najpopularniejszych modeli bransoletek ostatnich sezonów są tak zwane celebrytki. Te delikatne łańcuszki z drobnymi zawieszkami to idealne dodatki do wielu różnych stylizacji. Bransoletka srebrna będzie doskonała na przykład do wieczorowej kreacji, podkreślając jej krój i wyróżniając się na ręce. Z kolei bransoletka złota pięknie zaprezentuje się na lekko opalonej skórze. Celebrytka może być również biżuterią bardzo symboliczną. Często zawieszki przyjmują kształt serca, symbolu nieskończoności czy słów takich jak „love”, „friendship”, „happpiness”. Dzięki temu stanowią idealny prezent dla bliskiej osoby, ale też dla samej siebie. Bransoletka celebrytka złota z zawieszką w kształcie serduszka to model bardzo popularny i chętnie wybierany jako prezent dla bliskich. Dobrze sprawdzi się jako ozdoba pojedyncza, ale również jako zestawienie z zegarkiem. Dla kontrastu można wybrać masywniejszą wersję zegarka i zestawić ją z lekką i delikatną bransoletką.

Bransoletka na sznurku

Innym, niezwykle popularnym modelem biżuterii są bransoletki na sznurku. Można je znaleźć na przykład w sklepie internetowym Minty Dot: https://www.mintydot.pl/. Srebrne zawieszki do bransoletek ze sznurka mogą mieć kształt płaskich blaszek z grawerem lub wybranym symbolem. Sznureczki mogą też mieć innego rodzaju zawieszki, a czasem nawet po prostu jeden delikatny element, taki jak malutki złoty lub srebrny koralik. Zaletą takich bransoletek jest to, że pozwalają ożywić stylizację kolorem, z drugiej strony stanowiąc dodatek bardzo casualowy.

Bransoletka typu bangle

Złote bransoletki w stylu bangle w wracają ostatnio do łask, jako dodatek niezwykle elegancki, który łatwo można zestawić z różnymi stylizacjami. Możemy ją nosić pojedynczo, ale doskonale sprawdzą się również złote bransoletki lub srebrne bransoletki noszone w zestawie po kilka na raz. Odważniejsi mogą nawet mieszać i eksperymentować z kolorami, tworząc własne, unikalne zestawienia. Bangle to sztywna obręcz, najczęściej dosyć wąska. Może być ozdobiona grawerem czy rzeźbieniami. Często znaleźć można modele stylizowane na biżuterię historyczną. Bransoletka złota, a konkretnie w kolorze tak zwanego „starego złota” może sprawiać wrażenie jak gdyby miała co najmniej kilkaset lat.

Czerwień jest w modzie

Do pewnego momentu bardzo dużą popularnością cieszyły się czerwone sznureczki – były zdecydowanie bardziej popularne niż inne kolory. Kolor czerwony był bowiem traktowany jak talizman, ochrona od złego. Obecnie na rynku pojawiły się złote i srebrne bransoletki damskie, które mają tylko jeden kolorowy element w postaci fragmentu czerwonego sznureczka, stanowiącego symbol tarczy chroniącej przed nieszczęśliwymi wydarzeniami. Tego rodzaju złota bransoleta będzie mieć specyficzną symbolikę, z drugiej strony stanowiąc bardzo stylowe uzupełnienie najbardziej eleganckich stylizacji. To dobra alternatywa dla czerwonego sznurka, który może nieco mniej pasować do eleganckich,  wieczorowych kreacji.

Srebrne i złote bransoletki będą dobrze wyglądać w zasadzie z każdym typem ubioru czy krojem i rozmiarem rękawów. Można je dopasowywać do innej biżuterii jak i do zegarka. Dla ograniczenia możliwości zniszczenia tego elementu biżuterii, warto nosić je na ręce, którą posługujemy się mniej i pamiętać o regularnym czyszczeniu. Pamiętajmy również o tym, że złote i srebrne bransoletki nie lubią wody, która po dłuższym czasie może zmienić kolor biżuterii.

Artykuł sponsorowany

Share