Brąz czy blond? Poradnik o farbowaniu włosów

Farbowanie włosów

Jaki kolor farby wybrać? Co jest teraz modne? Brąz czy blond? Poradnik o farbowaniu włosów rozwieje wszystkie te wątpliwości! Umieszczone poniżej informacje to odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane w kontekście koloryzacji.

Czas jest ważny!

Jeśli skrócimy bądź wydłużymy czas pozostawiania farby na włosach, ostateczny efekt może znacznie różnić się od planowanego. Na przykład, gdy zastosujemy produkt Garnier Color Naturals ciemna czekolada i nie spłuczemy go w odpowiednim momencie, kolor będzie zbyt ciemny. Czas należy zacząć odliczać tuż po zakończeniu aplikacji mieszanki. Jeśli będziemy przestrzegać konkretnych instrukcji farba będzie działać efektywniej, a rezultat koloryzacji przerośnie nasze oczekiwania.

Brąz czy blond? Poradnik o farbowaniu włosów

Czy możemy przyciemnić włosy po uprzednim zafarbowaniu ich na blond? Tak, ale ważne jest, jaki kolor chcesz uzyskać oraz jak bardzo jasne włosy masz obecnie. Otrzymanie w domowych warunkach włosów o jeden odcień ciemniejszych jest możliwy, jednak zalecany jest kontakt z fryzjerem i tak zwana „przedkoloryzacja”. Ważne, by użyć farby jaśniejszej niż zaplanowana, by uniknąć drastycznej zmiany.

Rozjaśnianie włosów domowymi sposobami

Jeśli włosy nie były jeszcze nigdy farbowane, istnieje możliwość rozjaśnienia ich o dwa odcienie. W przypadku specjalnych produktów przygotowujących włosy do dalszego rozjaśniania, można osiągnąć nawet sześć odcieni różnicy! Jeśli jednak włosy były już farbowane maksymalna zmiana to dwa odcienie. Koloryzację należy połączyć z uprzednim rozjaśnieniem włosów specjalnie do tego przeznaczonym preparatem.

Jasny czy ciemny?

Należy pamiętać, iż o wiele łatwiej przyciemnić jasne włosy niż rozjaśnić ciemne. W związku z tym, jeśli nasze włosy potrzebują koloryzacji, ale nie możemy zdecydować czy wolimy jeden czy drugi odcień, wybierzmy ten jaśniejszy. Jeśli włosy po koloryzacji okażą się zbyt jasne, bez większych problemów przyciemnimy je o jeden odcień.

Nie ryzykuj!

Mieszankę nakładamy na włosy zaraz po wymieszaniu, gdyż w momencie połączenia się poszczególnych składników, następuje reakcja chemiczna, którą należy zatrzymać. Jeśli nie umieścimy farby na włosach, uwolni się tlen, czego skutkiem może być niewielki wybuch substancji. Z tych samych powodów, jeśli nie wykorzystamy całego produktu, nie możemy przechowywać go do następnej koloryzacji. Należy zawsze przestrzegać zasad zawartych w instrukcji, aby uniknąć takich sytuacji.

W przypadku włosów długich lub bardzo gęstych wyjątkowo można użyć dwóch opakowań produktu, na przykład popularnego w tym sezonie Garnier Color Naturals ciemna czekolada, by uzyskać jak najlepszy efekt i równomierną koloryzację. Nie można jednak przeprowadzać takich eksperymentów na włosach krótkich!

Share