Budowa męskich spodni garniturowych

Budowa męskich spodni garniturowych

Męskie spodnie garniturowe to szczególny rodzaj garderoby. Mężczyźni noszą je zwykle z marynarką, z którą tworzą niemal nierozerwalny komplet. Spodnie są nie mniej ważne niż marynarka, a od ich kroju zależy w dużej mierze jak mężczyzna będzie się prezentował w garniturze.

Stan

Spodnie męskie garniturowe, podobnie jak inny rodzaj spodni, wybrać można ze względu na stan: wysoki lub niski. Spodnie z wysokim stanem sięgają minimum do pępka. Pas spodni znajduje się najczęściej w talii. Taki rodzaj spodni wybierany jest ze względu na dużą wygodę noszenia oraz możliwość utrzymania koszuli w spodniach. Podwyższony stan przytrzymuje koszulę na miejscu, a więc nie wychodzi ona ze spodni przy pochylaniu się lub siadaniu.

Spodnie z niskim stanem, tzw. biodrówki, to opcja dobra dla mężczyzn bardzo szczupłych, którzy dobrze wyglądają w garniturach „wyszczuplonych”, składających się z taliowanej marynarki i spodni z wąskimi nogawkami. Garniturowe biodrówki są chętnie wybierane głównie przez młodych panów.

Spodnie garniturowe oferuje sklep Benevento

Kant

Kant jest elementem charakterystycznym męskich spodni garniturowych. Jego obecność optycznie wyszczupla sylwetkę i nadaje spodniom elegancji. Trzeba jednak dbać, aby spodnie miały tylko jeden kant – zrobienie drugiego, np. podczas prasowania jest stylistycznym faux pas.

Szlufki

Nie wszystkie spodnie garniturowe posiadają szlufki. Ich obecność jest ściśle związana z koniecznością założenia paska. Spodnie ze szlufkami, ale bez paska prezentują się niezbyt dobrze. Do spodni, które nie posiadają szlufek, a wykończone są gładko, nosi się zwykle szelki.

Kieszenie

Spodnie męskie garniturowe posiadają także kieszenie. Te podstawowe znajdują się z przodu, zarówno po lewej, jak i prawej stronie spodni, mają skośny kształt i sięgają bocznego szwu nogawek. Na jednej z tych kieszeni, zazwyczaj po prawej stronie, może znajdować się mała kieszonka nazywana bilonówką, która niekiedy jest też osłonięta patką. Niektóre modele spodni garniturowych posiadają również kieszenie tylne, zwykle proste i niezbyt głębokie

Artykuł sponsorowany

Share