Burgery kiedyś i dziś — jak przyrządza się to wyjątkowe danie?

Burgery kiedyś i dziś

Choć burgery liczą sobie już wiele dekad, nadal nie tracą na popularności. Wręcz przeciwnie — dzięki oryginalnym pomysłom miłośników tego pysznego, sycącego dania, co rusz odkrywamy nowe połączenia składników i dodatków, które nadają klasycznej kanapce wyjątkowego charakteru. Współczesne burgery to nie tylko solidny, prosty posiłek, lecz i prawdziwa uczta dla kubków smakowych. O tym, jak przyrządzało się je kiedyś, a jak robi się to dziś, opowiadamy w tym artykule!

Burgery kiedyś — tradycyjne oblicze ulubionego dania Amerykanów

Trend na burgery rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych i na przestrzeni ostatnich kilku dekad zawojował niemal cały świat. Restauracje, bary i food trucki serwujące te pyszne kanapki znajdziemy już niemal wszędzie. Burgery być może nie doczekałyby się aż takiej popularności, gdyby nie chęć eksperymentowania z nowymi smakami i odkrywania coraz to nowszych, jeszcze ciekawszych oblicz tego kultowego dania.

W swojej klasycznej odsłonie kanapki te są w istocie bardzo proste — składają się one z bułki i umieszczonego w niej kotleta wołowego. Z czasem tradycyjne hamburgery wzbogaciły się także o warzywne dodatki — liście sałaty, krojone pomidory, cebulę czy ogórki.

Jak serwuje się klasyczne burgery?

Maksymalną prostotę i ponadczasowy smak tradycyjnego burgera doceniamy do dziś. Klasyczne wersje amerykańskich kanapek wciąż są chętnie wybierane przez ich wielbicieli i serwowane w każdej burgerowni. Tradycyjnie burgery podaje się solo lub w towarzystwie chrupiących frytek. W zestawach z kanapkami często jest także orzeźwiający napój — cola, lemoniada lub mrożona herbata.

Burgery kiedyś i dziś

Burgery dziś — różnorodność dodatków i bogactwo smaków

Współczesne burgery to o wiele więcej niż tylko bułka i mięsny kotlet. Stacjonarne burgerownie i food trucki stawiają obecnie na niekiedy bardzo egzotyczne wariacje na temat klasycznej kanapki. Oryginalne smaki to nie tylko sposób na przyciągnięcie klientów poszukujących nowych kulinarnych doznań, lecz również metoda na wyróżnienie się na rynku i zyskanie opinii marki odważnej i idącej z duchem czasu.

Przykładem sieci burgerowni, w której doceniane są zarówno klasyki, jak i nietypowe wersje burgerów, jest Pasibus. Marka ma w swojej ofercie tzw. burgery miesiąca — regularnie pojawiające się, limitowane czasowo oferty oryginalnych kanapek przygotowywanych ze świeżych, sezonowych składników. Te i inne wyjątkowe dania zjesz w food truckach i lokalach stacjonarnych Pasibusa — zajrzyj na stronę https://pasibus.pl/pl/lokalizacje/olsztyn/ po najlepsze burgery Olsztyn!

Jak serwuje się burgery współcześnie?

W przygotowywaniu burgerów nie musimy podążać za tradycją. Współczesne wersje tych kanapek często łączą w sobie składniki charakterystyczne dla kuchni z różnych rejonów świata, na przykład orientalne przyprawy czy sosy z egzotycznych owoców. Tradycyjny kotlet wołowy można też zastępować serowym lub warzywnym, uzyskując wegetariańskie i wegańskie alternatywy dla klasycznych, mięsnych kanapek. Zestawy z burgerami uzupełnia się na przykład pysznymi, oryginalnymi frytkami z batatów, słonymi przekąskami, a także wyjątkowymi napojami, na przykład drinkami czy lemoniadami o różnych smakach.

Artykuł sponsorowany

Share