Butomaniaczki, chodzą w polskich butach – VOLO SHOES

buty VOLO SHOES

Kobiety uwielbiają buty, niejedna z nas jest butomaniaczką. Nasza szafa jest pełna różnych modeli szpilek, czółenek, klapek… A ile z nich zostało zaprojektowanych i ręcznie zrobionych w naszym kraju? I tu większość z nas przez chwile się zastanowi. Na szczęście, z bardzo ciekawą koncepcją, pomysłem i historią powstała polska marka VOLO SHOES, którą tworzy Pani Katarzyna Łyżwa. Umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie, nietypowy pomysł i styl! Koniecznie musicie ją poznać i mieć w swojej szafie! Stylizacje z takimi klapkami, przypadną do gustu niejednej wybrednej kobiecie!

Ona ma to w genach – Buty skrojone na miarę

Projektantka marki miłość do obuwia, jak i jego tworzenia ma w genach. Już w latach 90-tych, tata Pani Katarzyny tworzył polskie obuwie – ręczna robota. Czasy jednak się zmieniały, rynek też – córka postanowiła wspomóc ojca, aby odnalazł się we współczesnych realiach. Pomagała podczas tworzenia strony internetowej, social mediów ale także podczas tworzenia samego obuwia. I tak pomogła i ojcu – i sobie tak naprawdę – tworząc w 2015 roku markę VOLO SHOES.

Pani Kasia z tatą

To własnie tacie zawdzięcza, całą wiedzę o projektowych i technicznych aspektach produkcji obuwia. Pani Kasia przyznaje, że „Takich specjalistów jak on jest w Polsce coraz mniej, dlatego staram się czerpać garściami z jego wieloletniego doświadczenia.„. Nie ma nic cenniejszego od wiedzy, którą możemy otrzymać od rodziców. Pani Katarzyna wykorzystuje zdobytą wiedzę, w taki sposób, że każdy z nas może podziwiać jej efekty.

Polska marka obuwnicza VOLO SHOES – buty z wymiennymi klipsami

Marka VOLO SHOES tworzy proste, klasyczne modele obuwia, które odnajdują się we współczesnych stylizacjach. To projekty bardzo uniwersalne, ponadczasowe. Do produkcji wykorzystywana jest naturalna skóra i len. Obuwie projektowane i tworzone w naszym kraju, w Warszawie. VOLO SHOES produkuje obecnie klapki z wymiennymi klipsami. Jedna para – kilka możliwości. Buty są idealną odpowiedzią na zwykłe, sieciówkowe obuwie, które najczęściej służy nam bardzo krótko.

Moje pierwsze bezpośrednie spotkania z klientkami odbywały się podczas targów mody takich jak Mustache, Slow Fashion, Fashion in Warsaw. Targi były doskonałym miejscem, gdzie mogłam poznać potrzeby i wymagania kobiet. Szycie butów na indywidualnie zamówienia wydawało się genialnym rozwiązaniem, skrojonym na miarę potrzeb wymagających klientek. Pozytywne opinie i miłe słowa dodawały skrzydeł i mobilizowały do dalszego rozwoju firmy. Chciałam, aby moje klientki miały możliwość mierzenia i zamawiania butów stacjonarnie, dlatego zdecydowałam się nawiązać współpracę z kilkoma butikami w różnych miejscach Polski. ” – mówił właścicielka marki Katarzyna Łyżwa.

Jedna para – kilka możliwości

Koncepcją projektu są buty z wymiennymi klipsami, które przykrywają cholewkę, dając efekt całkowitej zmiany wyglądu butów. Dostępne do tej pory na rynku klipsy jedynie były ozdobą, dodatkiem do butów. Klipsy VOLO SHOES dzięki wbudowanym magnesom, dobrze trzymają się cholewki buta i przylegają do niej całą swą powierzchnią. Wystarczy kupić jedną parę butów i wybrane klipsy, aby uzyskać efekt kilku różnych par butów. Klipsy VOLO SHOES zajmują dużo mniej miejsca niż kolejna para butów, można je nosić ze sobą np. w małej torebce.

Świetnie sprawdzą się też w podróży! Nie musimy się już zastanawiać, ile par butów zmieści się w naszej walizce. A szczególnie na wakacjach lubimy dobrze wyglądać. Dlatego pierwszy model butów VOLO SHOES, który oferują jest typowo wakacyjny – lekkie i przewiewne klapki SIERRA.

Jesienią marka planuje wprowadzić model typowo zabudowany!

Narodziny Less Shoe Waste

Współpraca z butikami i różnymi kontrahentami nie zawsze była owocna. Tym samym w 2019 roku pojawił się pomysł rewitalizacji marki VOLO SHOES i stworzenia butów wyjątkowych, których na rynku polskim jeszcze nie było. Tak narodził się projekt Less Shoe Waste.

Pani Katarzyna przyznaje: „Paradoksalnie mój dylemat – jak mieć duży wybór butów przy braku miejsca w szafie – stał się inspiracją do stworzenia projektu Less Shoe Waste.”

klipsy do butów

Twoja decyzja zakupowa wpływa nie tylko na rozwój polskiej marki, ale także na środowisko!

Pani Katarzyna ma, też na uwadze środowisko naturalne. Projekty powstają z recyklingu, podczas wysyłek ogranicza się plastik. Projekt Less Shoe Waste skierowany jest do kobiet, które swoimi decyzjami zakupowymi chcą mieć wpływ na stan naszej planety. Tym samym chcą wspierać nasze, polskie, rodzime firmy. Potencjał marki jest ogromny, nie da się ukryć że klientki marki są świadomymi konsumentami, które ceną sobie jakość i styl. Zwracają uwagę na detale, wygląd i całość stylizacji.

Katarzyna Łyżwa
Katarzyna Łyżwa

Moim marzeniem jest tak pokierować projektem, aby w jak największym stopniu przyczynił się dla dobra naszej planety. Ograniczenie plastiku w opakowaniach do przesyłki, wykorzystanie materiałów z recyklingu, możliwość zwrotu zużytych klipsów i butów w zamian za zniżki w sklepie – to są nasze plany na najbliższy czas. Misją naszego projektu jest również edukowanie klientów na tematy związane z produkcją obuwia, wykorzystaniem materiałów, czy rozsądnymi zakupami.” – mówił właścicielka marki Katarzyna Łyżwa.

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie [gm album=431]

Gdzie kupić?

Obecnie w kolekcji znajduje się jeden model butów – klapki SIERRA oraz kilkanaście klipsów pasujących do tych klapek. Buty i klipsy można kupić poprzez sklep online. Realizacji zamówienia to około 5 dni roboczych. 

logo volo shoes

 www.voloshoes.com

sklep: www.voloshoes.com/sklep

Facebook: https://www.facebook.com/voloshoes/

Instagram: https://www.instagram.com/volo_shoes/

Share