Buty ślubne – jak znaleźć idealny model?

Ślub to bardzo ważny dzień w życiu każdej panny młodej. Z tym wydarzeniem wiążę się wiele przygotowań, które mogą wywoływać stres. Najwięcej uwagi poświęca się wyborze idealnej sukni ślubnej, zdecydowanie mniej odpowiedniemu obuwiu. Jednak zapominamy, że źle dobrane buty ślubne mogą całkowicie zrujnować nam ten piękny wieczór. Jak więc szukać idealnych butów ślubnych?

Buty do ślubu muszą być dobrej jakości

Z reguły panny młode skupiają się na wyglądzie butów ślubnych, a nie przykładają większej uwagi do jakości. Niestety jest to poważny błąd! Obuwie ślubne musi być doskonałej jakości, a w dodatku powinno być bardzo wygodne. Dlatego warto zajrzeć na stronę https://tymoteo.pl/pol_m_BUTY-DAMSKIE_SLUBNE-223.html i poszukać modeli, które spełniają wszystkie te warunki. Musimy też pamiętać, że wybór butów powinien być zaplanowany z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu zyskamy pewność, że znajdziemy wygodne obuwie, które będzie nam się podobać. 

Dopasuj buty ślubne do pory roku i miejsca ślubu

Przy wyborze butów ślubnych należy brać pod uwagę wiele czynników. Bardzo ważne jest ich dopasowanie do pory roku. Obuwie kupujemy ze znacznym wyprzedzeniem, więc dokładnej pogody nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dlatego znacznie łatwiej dopasować je do konkretnej pory roku. Latem możemy się zdecydować na sandały, w których stopa nie będzie się pocić. Natomiast w sezonie jesienno-zimowym konieczne będą kryte buty ślubne. Mogą to być kozaczki lub czółenka wykonane z grubego materiału. Dobrym pomysłem jest też zakup drugiej, najlepiej uniwersalnej pary butów. Będziemy mogły je założyć, gdy pogoda nas zaskoczy.

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze obuwia, jest miejsce ślubu. Na plaży nie sprawdzą się szpilki, zdecydowanie lepszy wyborem będą płaskie buty. Natomiast w ogrodzie możemy już mieć obcasy, ale warto nałożyć na nie osłonę, która zapobiegnie złamaniu. Musimy też być bardzo ostrożne, jeżeli w sali weselnej będzie podłoga z kamienia. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się grube obcasy lub płaskie buty. Dzięki temu unikniemy upadków. 

Stwórz spójną całość z suknią ślubną

Nie zapominajmy, że w całej stylizacji ślubnej najważniejsza jest suknia. To od niej powinniśmy zacząć zakupy. Dopiero później należy szukać idealnych butów na ślub. Suknia i obuwie powinny być dopasowane, ale to nie znaczy, że mają być identyczne. Ważne jest jednak, aby były w podobnym stylu lub miały jakiś element, który je połączy. Możemy też pójść w przeciwnym kierunku i wybrać buty ślubne, które będą stanowiły piękny kontrast z suknią. Teraz już nie trzeba decydować się na jasne odcienie! Równie dobrze sprawdzą się modele w odważnych kolorach. Trzeba się tylko dobrze zastanowić, jaki efekt chcemy uzyskać, a następnie szukać butów, które nam ułatwią to zadanie. 

Jakie są najpopularniejsze modele butów ślubnych?

Trendy w modzie ślubnej ulegają pewnym zmianom. Obecnie coraz częściej szuka się elementu zaskoczenia. To sprawia, że wiele panien młodych decyduje się na buty ślubne, których nikt nie założyłby jeszcze kilka lat temu. Jakie modele obecnie cieszą się popularnością?

  • sandały – dawniej nikt by się nie odważył na zakup tak bardzo odkrytych butów ślubnych, obecnie to najmodniejszy model na letnie wesele,
  • kolorowe buty – już nie tylko biel, beż i ecru, teraz bardzo modne są odważne barwy,
  • botki – to idealny wybór na wesele jesienią lub zimą, będą się pięknie prezentować, a panna młoda na pewno nie zmarznie,
  • buty na platformie – dzięki niej będzie wygodnie nawet w najwyższych obcasach.

A czy buty ślubne niskie będą się dobrze prezentować?

Minęły już czasy, w których panna młoda musi mieć szpilki. Obecnie można się zdecydować na wiele różnych modeli. Niektóre panny młode decydują się nawet na trampki, czy inne sportowe modele. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na buty ślubne niskie. Mogą to być całkiem płaskie modele, które stają się coraz popularniejsze w modzie ślubnej. Są bardzo wygodne i można w nich przetańczyć całą noc. Dlatego projektanci obuwia starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom panien młodych i projektują wprowadzają coraz więcej płaskich modeli. Są one równie piękne, występują w wielu kształtach, a zdobią je różnorodne detale. 

Jednak nie każda panna młoda będzie się dobrze czuła w całkiem płaskich butach. Zależy im na obcasie, ale wiedzą, że w szpilkach nie przetrwają całej nocy. O nich też projektanci pomyśleli! Bardzo modne są również buty ślubne niskie na obcasie 5-8 cm. Taki model jest idealny dla kobiet, które chcą przetańczyć całą noc w jednych butach, ale nie lubią całkiem płaskiego obuwia. To również dobry wybór dla panien młodych, które nie są przyzwyczajone do wysokich obcasów.

Jakie warunki muszą spełniać wygodne buty na wesele?

Wygodne buty na wesele nie muszą być płaskie. Bez problemu znajdziemy szpilki, które nie będą powodować dyskomfortu. Podstawowym warunkiem jest ich prawidłowe wyprofilowanie. Dzięki temu będziemy w stanie przetańczyć całą noc nawet na wysokich obcasach. Warto też pamiętać o kilku warunkach, które powinny spełniać wszystkie buty ślubne. Przede wszystkim muszą mieć lekką konstrukcję, to zapewni stopom uczucie miękkości i komfortu. Sztywne buty nigdy nie będą wygodne i nie uda nam się w nich przetrwać całej nocy. Kolejnymi istotnymi cechami butów na wesele jest podeszwa zapewniająca odpowiedni poślizg, a także dobre wyważenie. To sprawi, że z wielką chęcią będziemy tańczyć z naszymi gośćmi. 

Warto się też zastanowić, jakie problemy z butami mogą się pojawić w czasie wesela. Dzięki temu będziemy mogli wymyślić, jak temu zapobiec. Najlepiej wybrać typ obuwia, który nie dopuści do żadnych wpadek. Dodatkowo warto pomyśleć o odpowiednich wkładkach do obuwia. To pomoże uniknąć pęcherzy, obtarć oraz upadków. 

Nie zapominaj o swoim charakterze

Buty ślubne muszą spełniać wiele warunków, ale nie możemy zapominać o naszych indywidualnych preferencjach. W przeciwnym razie nasz wielki dzień może być nieudany. W końcu w całej stylizacji ślubnej powinniśmy się dobrze czuć. Dlatego obuwie ślubne powinni nam się podobać i odzwierciedlać nasz charakter. 

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie. [gm album=351]

Materiał partnera

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wybór eleganckiej stylizacji dla dziecka to nie lada wyzwanie. W…