Buty do tańca – jak kupić te najlepsze?

W dzisiejszych czasach rynek przepełniony jest wieloma rodzajami produktów. Sektor obuwniczy nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Sklepy posiadają bogate oferty butów – nie inaczej jest w przypadku obuwia do tańczenia. Jak spośród wielu rodzajów obuwia tanecznego wybrać najlepsze buty do tańca?

Wyznacznikiem na pewno nie powinna być cena. Nie ma nic złego w tanich klapkach czy kapciach do chodzenia po domu (cóż, za niektóre produkty wręcz nie powinno się przepłacać), ale na butach do tańczenia zdecydowanie nie powinno się oszczędzać. W końcu to właśnie buty w głównej mierze decydują o stabilności i bezpieczeństwie tańczącej osoby. Niska cena naprawdę nie jest warta złamanej nogi, skręconej kostki czy innych kontuzji tkanek miękkich… Tym bardziej, że, paradoksalnie, kupując tańsze buty, tak naprawdę… tracisz. Zakup tańszego obuwia do tańca to złudna oszczędność. Takie buty są gorszej jakości, dużo szybciej się zużywają, a co za tym idzie – o wiele częściej trzeba kupować nowe. Dobre buty to po prostu dobra inwestycja.

Stabilność

Co zatem należy brać pod uwagę, wybierając buty do tańca? Przede wszystkim ich stabilność, co zależy od profesjonalnego wyprofilowania buta oraz materiał, z jakiego są wykonane. Stabilność daje bezpieczeństwo tym, którzy dopiero zaczynają, gdy ich mięśnie nie są jeszcze przyzwyczajone do określonego wysiłku, a bardziej zaawansowanym umożliwiają wykonywanie skomplikowanych figur z większą łatwością. Materiał butów tanecznych powinien być naturalny, ponieważ stopa podczas tańca jest narażona na ogromny wysiłek, a co za tym idzie – dużą potliwość i byłoby krzywdą dla stóp, gdyby nie mogły normalnie oddychać. W nieodpowiednim, sztucznym obuwiu, prawdopodobieństwo występowania odcisków, pęcherzy, odparzeń jest zwiększone.

Styl tańca

Bardzo ważna jest też podeszwa – to właśnie ona gwarantuje dobrą przyczepność wyważoną z odpowiednim poślizgiem. 

Na wybór butów wpływa też oczywiście styl tańca. Raczej ciężko wyobrazić sobie tańczenie breakdance’a czy hip-hopu w eleganckich butach na obcasie. I odwrotnie: równie zabawnie wyglądałaby para tańcząca walca w sportowym obuwiu na płaskim obcasie. Wybierając buty do tańca nowoczesnego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich elastyczność (która zapobiegnie ich odkształcaniu się), miękkość (stopy docenią to po energicznym tańcu) i materiał, z jakiego są zrobione (powinien być oddychający). Zupełnie inne buty sprawdzą się w tańcach towarzyskich. Takie tańce wykonuje się w butach na obcasie – dla pań jest on zazwyczaj cienki i wysoki, dzięki czemu wszystkie ruchy wyglądają o wiele zgrabniej i powabniej, a dla panów jest on niższy i szeroki, ale powoduje, że ciało od razu lepiej się ustawia. Możesz wybrać buty pełne lub z odkrytymi palcami – w tych pełnych tańczy się głównie tańce standardowe, a w odkrytych tańce latynoamerykańskie.

Buty do tańca

Jeśli znalazłaś sklep, który oferuje buty spełniające powyższe warunki, pozostaje już tylko wybrać model, który Ci się podoba. W końcu buty do tańca powinny być również atrakcyjne wizualnie! Takie buty posiada w swojej ofercie m.in. włoska marka Dance Naturals (https://agnieszkakaczorowska.pl/kategoria-produktu/buty-do-tanca/), ceniona na całym świecie zarówno przez profesjonalistów jak i hobbystów – znajdziesz tam różne fasony i wzory butów, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. 

Materiały firmowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Pokaż światu naturalne piękno! Piękno nie zna rozmiaru, wieku czy…