Centralne odkurzacze coraz częściej w domach Polaków

Już od około 10 lat system centralne odkurzanie podbija świat. Od niedawna zyskuje popularność również w Polsce. Jest to nie tylko doskonałe udogodnienie, ale i ciekawa nowinka technologiczna.

Co to jest centralne odkurzanie?

Głównym zadaniem systemu centralnego odkurzania jest sprawienie, by odkurzanie pomieszczeń było łatwiejsze i dużo mniej uciążliwe. Jest to doskonała alternatywa przenośnych odkurzaczy i co poniektórzy są zdania, że w przyszłości je zastąpią.

System centralnego odkurzania jest instalacją, która czyści dom tak samo jak odkurzacz. Można go włączać używając pilota bądź ręcznie. Atutem systemu jest również fakt, że większość instalacji ukryta jest w ścianach lub podłodze, a przechowywania wymaga jedynie wąż ssący. W odróżnieniu od odkurzacza stacjonarnego nie musimy go również przenosić z pokoju do pokoju czy też na inne piętra. Wystarczy jedynie odpiąć wąż od gniazda ssącego i przypiąć go w kolejnym pomieszczeniu.

Wyższość centralnego systemu odkurzania nad tradycyjnym odkurzaczem dają również przerozmaite dodatkowe elementy, które możemy w nim zamontować. Jest to szereg akcesoriów, które mają za zadanie podnieść jakość i wygodę sprzątania do maksimum. Ich zastosowanie dopasowane jest do potrzeb niemal każdego pomieszczenia.

Mnóstwo akcesoriów

Wśród dodatkowych akcesoriów, o których powinniśmy pomyśleć są: automatyczna szufelka – najlepiej sprawdzająca się w garażu oraz wiatrołapach. Czy też na korytarzu, montowana jest zazwyczaj tuż nad podłogą, tak aby po naciśnięciu włącznika łatwo można było podsunąć do niej drobne śmieci, piasek czy też okruszki; szufelka automatyczna – swoim wyglądem przypominająca płaską tacę. Najczęściej montowana jest w kuchni, tak aby z łatwością można było zsunąć na nią nieczystości z blatów. Kaseta z krótkim zwijanym wężem – którą z łatwością możemy umieścić w szafce, jej praktyczne zastosowanie znajdziemy niemal w każdym pomieszczeniu, które wymaga częstego odkurzania na przykład w kuchni lub w garażu.

Akcesoriami, w które możemy uzbroić swój system centralnego odkurzania są również najróżniejsze szczotki i ssawki dopasowywane do konkretnych celów, takich jak: twarde powierzchnie, miejsca trudno dostępne, wyczesywanie zwierząt domowych; turboszczotki – przeznaczone do odkurzania dywanów, wykładzin czy też mebli.

Ciekawym elementem dodatkowym, któremu warto jest się przyjrzeć jest również tak zwany separator zanieczyszczeń. Który swoje zastosowanie znajdzie szczególnie w pomieszczeniach z kominkiem, garażach czy też przydomowych warsztatach. Taki separator jest to nic innego jak solidny pojemnik. Najczęściej wykonany jest z metalu, w którym znajdziemy dodatkowy filtr i krótki wąż. Ma on za zadanie usuwanie zanieczyszczeń takich jak: duże ilości szkła, opiłki metalu i tym podobne. Które mogłyby uszkodzić wąż ssący lub rurociąg.

System centralnego odkurzania znajdzie również swoje zastosowanie w przydomowych warsztatach czy też pomieszczeniach z kominkiem. Do czyszczenia jeśli zdecydujemy się na zakup ręcznego separatora zanieczyszczeń, który dopinamy do głównego węża ssącego.

Zabezpieczony jest on w dodatkowy filtr chroniący wąż oraz system rur przed elementami mogącymi go uszkodzić ( duże ilości szkła, opiłki metalu, drobne gwoździe i tym podobne ).

Oprócz wyżej wymienionych elementów możemy dokupić przeróżne szczotki czy też końcówki czyszczące. Które znajdują swoje zastosowanie między innymi w doczyszczaniu miejsc ciężko dostępnych, wyczesywaniu domowych czworonogów czy też w dokładnym czyszczeniu dywanów, wykładzin i tapicerowanych mebli.

Warto zainwestować w pewny sprzęt

Jeśli odkurzacz ma nam służyć latami, to warto wybrać wysokiej jakości sprzęt z wieloletnią gwarancją daną od producenta.

Niezależnie od tego jak bardzo zamierzamy rozbudować swój system centralnego odkurzania. Należy także pamiętać, że jego wykonanie powinniśmy zlecić firmie dobrze znającej się na rzeczy. Zatrudnienie rzetelnych fachowców pozwoli uniknąć nam dodatkowych kosztów. Które mogą być związane z ukryciem rur w ścianach oraz późniejszych niespodzianek. Mogą wyniknąć z nieprawidłowej instalacji systemu takich jak: zapchanie się systemu rur, nieprawidłowe zasysanie nieczystości czy też spięcia w elektryce. Takie usterki wiązały się będą nie tylko z wymianą wadliwych elementów, ale również z rozbieraniem ścian czy podłogi, aby móc je znaleźć i zniwelować.

Materiały prasowe

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jakich kosmetyków używać, żeby nie zaszkodzić sobie i dziecku? Czy…