Chęć na słodycze? Zastąp je zdrową przekąską!

Chęć podjadania słodyczy może być naprawdę frustrująca – o tym wie każdy, kto kiedykolwiek był w trakcie redukcji wagi lub też ogólnie: starał się zwracać uwagę na swoją dietę. Choć zjedzenie od czas do czasu niezdrowej przekąski nie stanowi problemu, gdy mimo wszystko dbamy o swoje odżywianie i uprawiamy regularną aktywność fizyczną, tak co zrobić w momencie, kiedy potrzeba zjedzenia słodyczy pojawia się zbyt często? A może batony proteinowe?

Jak pokonać chęć podjadania słodyczy? 

Bardzo często potrzeba zjedzenia czegoś słodkiego wynika z emocji, których doświadczamy. Wielu z nas sięga po słodką przekąskę, próbując “zagłuszyć” napięcie, jakiego doświadczamy w wyniku nieprzyjemnych sytuacji z życia codziennego. Tym, co możemy zrobić w takiej sytuacji, jest przekierowanie uwagi ze zjedzenia słodyczy, na inną czynność, która na jakiś moment pochłonie nas w stu procentach. Istnieje tutaj szereg możliwych opcji. Pierwszą z nich jest zaparzenie gorącej herbaty lub wody i picie jej z uwagą, aby się nie oparzyć. Tak spożyty napój jest w stanie “oszukać” ludzki żołądek i wpłynąć na uczucie sytości, neutralizując chęć spożycia cukru. 

Aktywność fizyczna

Innym sposobem będzie udanie się na spacer z psem lub też zaktywizowanie się w jakikolwiek inny sposób (np. ćwiczenia w domu lub sprzątanie). Skupienie się na wykonywanej czynności przez dłuższy czas jest w stanie zagłuszyć impuls do spożycia cukru. Sam ruch natomiast wpływa znacząco na poprawę naszego samopoczucia, dzięki czemu potrzeba “wspomagania się” niezdrową przekąską znika.

Są jednak sytuacje, kiedy wyjątkowo trudno jest się nam powstrzymać od zjedzenia słodyczy. W takich momentach pamiętajmy o tym, że tu również posiadamy wybór i zamiast ciastek czy czekoladek o wysokiej zawartości cukru, o wiele korzystniej jest postawić na dobrej jakości przekąskę, jak np. batonik proteinowy

Baton proteinowy, czyli zdrowa przekąska!

Batony proteinowe są zdrową przekąską, szczególnie lubianą przez osoby aktywne fizycznie. Stanowią one szybkie i wartościowe źródło białka (białko zwykle stanowi od 25% do 50% masy jednego batonika). Zaletą takiej przekąski jest to, że dostarcza ona niezbędnych składników odżywczych, a także wpływa korzystnie na regenerację organizmu po sesji aktywności fizycznej. Jest to również dobra alternatywa w momencie, gdy dopada nas głód, a nie mamy możliwości sięgnięcia po pełnowartościowy posiłek. 

Baton proteinowy jest dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy odczuwamy chęć na słodycze, jednak mimo wszystko nie chcemy zjeść wyłącznie “pustych kalorii”. Taką przekąskę można przygotować samemu lub też po prostu – zakupić w dobrym sklepie. 

Warto jednak pamiętać o tym, że batoniki proteinowe nie powinny być jedzone w nadmiarze z powodu wysokiej zawartości białka, które spożyte w nadmiarze, może negatywnie wpłynąć na stan naszych nerek, a także przyczynić się do wzrostu masy ciała.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Niejednokrotnie, będąc na zakupach, zdarzało Nam się korzystać z reklamówek…