Cięcie laserowe i spawanie robotem – obróbka aluminium, stali, tworzyw sztucznych

Cięcie laserowe

Współczesne możliwości pozwalają nam wyciąć wybrany kształt praktycznie z każdego rodzaju tworzywa. Nowoczesne maszyny, sterowane cyfrowo, gwarantują precyzyjne i staranne wykonanie każdego zlecenia. Cięcie laserowe to obecnie najpopularniejsza metoda, pozwalająca uzyskać pożądany kształt o doskonale gładkich krawędziach.

Na czym polega cięcie laserowe?

Usługa wycinania laserem polega na użyciu strumienia lasera na tworzywie, wówczas przy pomocy wiązki możliwe jest nadania mu wybranego kształtu. Największym atutem usługi jest brak konieczności dalszej obróbki materiału, utworzony element jest bezpośrednio gotowy do montażu. Cięcie laserowe Rzeszów najczęściej wykorzystywane jest do wycinania określonej formy z aluminium, blach stalowych bądź tworzywa sztucznego. Powstały element może mieć bardzo szerokie zastosowanie – np. jako część maszyny, urządzenia, mebli, dekoracji pomieszczeń, płotów bądź ogrodów. Utworzony kształt liter lub cyfr może służyć do oznaczania budynków. Usługa tego typu sprawdzi się także doskonale podczas wykonywania szyldów restauracji, innego rodzaju lokali gastronomicznych, hoteli czy muzeów.

Cięcie laserowe odbywa się z udziałem specjalistycznych maszyn. Urządzenie emituje wiązkę fotonów, która następnie oddziałuje na określony obszar materiału. Tworzona jest wówczas energia, której zadaniem jest spalanie, stapianie lub poddawanie tworzywa wyparowywaniu. Odpowiednią technikę wybiera się w oparciu o rodzaj materiału bądź pożądany kształt. Niezwykle ważne jest wykorzystanie maszyn, które wzbogacone są o innowacyjne i nowoczesne funkcje. Specjalistyczne zaplecze techniczne pozwala wykonać nawet najbardziej skomplikowany kształt. Solidne urządzenia umożliwiają realizację zlecenia szybko oraz sprawnie. Wpływają również na wydajność, dzięki czemu maszyna przystosowana jest do masowej produkcji.

Spawanie robotem wybranych tworzyw

Innym rodzajem usługi, oferowanej przez firmy zajmujące się cięciem laserowym, jest spawanie robotem. Również w tym przypadku możliwość wykorzystania profesjonalnego robota spawalniczego sprawia, iż usługa wykonana jest z doskonałą dokładnością, powtarzalnością i precyzją. Spoiwa cechują się znakomitą jakością, zmniejszona jest również ilość odprysków. Monitorowanie wszelkich parametrów podczas realizacji usługi, pozwala w szybkim tempie wychwycić ewentualne nieprawidłowości. Spawanie znajdzie zastosowanie wielu sektorach – przy jego pomocy tworzyć możemy np. balustrady stalowe Kraków.

Share