Czy cygański zespół na weselu jest nadal modny?

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie udanego wesela bez muzyki zachęcającej gości do wspólnej zabawy. Niestety, wybór odpowiedniego zespołu na imprezę weselną nie jest prostym zadaniem – szeroka oferta artystów zajmujących się tą działalnością dodatkowo utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji. Warto zastanowić się nad rozwiązaniem optymalnym dla wszystkich uczestników wesela, decydując się na muzykę, która sprawdzi się na każdej imprezie.

Jeszcze nie tak dawno szczególną popularnością cieszyły się zespoły cygańskie – obecnie ten trend znowu jest aktualny, a skorzystanie z oferty romskich muzyków wiąże się z wieloma dodatkowymi atutami.

Cygańskie zespoły weselne – popularność na przestrzeni lat

Cygańskie zespoły od zawsze cieszyły się w naszym kraju ogromnym powodzeniem, głównie w kontekście organizowania imprezy weselnej. Dla osób zainteresowanych tego typu muzyczną oprawą kluczowe było między innymi granie melodii na żywo oraz wizualne atuty całej zabawy. Nie da się ukryć, że jedną z głównych zalet były charakterystyczne, cygańskie stroje, w których dominowała cała paleta intensywnych barw.

Długie, różnokolorowe suknie wirujące w tańcu zawsze były dodatkowym atutem i zachęcały gości weselnych do wspólnej zabawy. Nic dziwnego, że występ cygańskiego zespołu był niemal obowiązkowym elementem każdej imprezy weselnej. Muzyka grana na tradycyjnych instrumentach, połączona z melodiami rozpoznawalnymi przez każdego uczestnika imprezy, to sprawdzony przepis na udane wesele. Wielu osobom wydawać by się mogło, że obecnie stawia się na nowocześniejsze zespoły weselne  – nic bardziej mylnego, muzykalni cyganie wciąż nie mogą narzekać na brak zainteresowania.

Cygański zespół na wesele – dlaczego warto się zdecydować?

Współcześnie wiele młodych par zastanawia się nad wynajęciem zespołu cygańskiego, kierując się głównie tradycją. Warto podkreślić, że cygańscy artyści są szczególnie wierni tradycji, dlatego ich występy są pod tym kątem dokładnie dopracowane. Kobiety wciąż występują w charakterystycznych spódnicach czy sukniach, od których nie sposób oderwać wzroku. Znamienne jest także wykorzystywanie charakterystycznych instrumentów, w tym akordeonu.

Na weselach zespoły wykonują najpopularniejsze szlagiery, nie tylko kojarzące się wyłącznie z kulturą romską – szczegółowy repertuar zawsze można ustalić indywidualnie, w zależności od preferencji. Występ zespołu cygańskiego zawsze jest atrakcją dla weselników, niezależnie od ich wieku. Ponadczasowe szlagiery, wykonywane na żywo, porywają do wspólnej zabawy, która powinna być priorytetem na każdej tego typu imprezie. Należy podkreślić, że wiele cygańskich kapel dodatkowo oferuje również inne atrakcyjne, które warto wziąć pod uwagę.

Zespoły na wesele – dodatkowe propozycje cygańskich muzyków

Poza tradycyjną oprawą muzyczną, cygański zespół na wesele często na do zaoferowania takie atrakcje, jak na przykład tradycyjne wróżby. Możliwość sprawdzenia swojej przyszłości u doświadczonej cyganki na pewno okaże się nie lada atrakcją dla weselników. Wszystko oczywiście odbywa się w ramach zabawy, aby podtrzymać radosny nastrój wspólnego celebrowania. Z inicjatywy cygańskiego zespołu można zaprosić wszystkich gości do wspólnych wróżb.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że zamówienie takiej kapeli nie musi wiązać się z wyprawieniem całego wesela w cygańskim stylu. Romscy muzycy mogą uświetnić przyjęcie tylko na godzinkę lub pół godziny, w zależności od indywidualnych preferencji. Można z nimi ustalić szczegółowy program występu – zwłaszcza, jeśli para młoda ma wobec nich konkretne oczekiwania.

Na koniec warto zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach bez żadnych problemów można zamówić cygański zespół na wesele, korzystając z informacji dostępnych w sieci. Wiele kapel ogłasza się na portalach dotyczących organizacji przyjęcia weselnego. W praktyce, wystarczy zadzwonić pod wskazany numer i omówić szczegóły dotyczące występu. Cena jest zależna przede wszystkim od czasu trwania cygańskiego koncertu i naszych ewentualnych, dodatkowych wymogów.

Artykuł powstał dzięki konsultacjom z portalem ślubnym Slubi.pl

Share