Czarna farba do skóry – jak wybrać odpowiednią? Wyjaśniamy

Farby do skóry są preparatami przeznaczonymi do renowacji skóry naturalnej i sztucznej. Za ich pomocą można szybko i bez większego problemu naprawić wszelkiego rodzaju ubytki, które powstają w czasie codziennego użytkowania produktów skórzanych. Największą popularnością cieszą się na rynku farby w kolorze czarnym. To przede wszystkim zasługa ich szerokiego zastosowania. Jaką farbę do skóry warto wybrać i gdzie można ją kupić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Czarna farba do skóry – jaką kupić i jak ją nakładać?

Farba do skóry jest w stanie w krótkim czasie odmienić wygląd skórzanego produktu. Jej wybór nie powinien być jednak przypadkowy. Trzeba na starcie określić swoje oczekiwania i potrzeby. Spore znaczenie ma forma, w której dostępna jest farba. Najbardziej problematyczne w użyciu bywają farby płynne, gdyż do ich aplikacji potrzebne są pewne zdolności manualne.

Niektóre czarne farby do skóry nakładać można przy pomocy gąbki, szmatki flanelowej, pędzelka czy specjalnego pistoletu natryskowego – przykładem może być farba dostępna tutaj: https://czyszczenieskory.pl/pl/p/SHERLOCK-PAINT-farbabarwnik-do-skory-KOLOR-BLACK-CZARNY/182. Czynność tę należy powtórzyć nawet 3 razy, ale po wyschnięciu poprzedniej warstwy. Malowanie jest ukończone, gdy kolorystyka danego produktu jest jednolita. W praktyce czarna farba do skóry schnie niekiedy kilkanaście godzin.

Barwniki do skóry to produkty, po które naprawdę warto sięgnąć. Z dużą skutecznością redukują one przetarcia, otarcia, spękania czy wypłowienia na meblach skórzanych, galanterii czy skórzanych tapicerkach samochodowych. Dzięki nim skóra może odzyskać swój pierwotny kolor i blask. Mowa tutaj nie tylko o skórze naturalnej, ale i sztucznej.

Jak przygotować skórę do nałożenia czarnej farby?

Czarna farba do skóry może dać naprawdę doskonałe efekty, ale najpierw trzeba skórzaną powierzchnię w odpowiedni sposób przygotować do jej aplikacji. Zacząć należy od jej umycia i odtłuszczenia. Zamknięte pory sprawiają bowiem, że barwnik nie może dostać się zbyt głęboko. W efekcie może sprawić to, że rezultaty renowacji będą mało satysfakcjonujące.

Bez odpowiedniego przygotowania skóra sztuczna lub naturalna przyjmie pigment jedynie częściowo, a z czasem się on wykruszy. O ile skóra była wcześniej farbowana, dobrze jest zacząć od zdrapania i zmycia starej farby do skóry z torebki, butów czy mebla. Do tego celu użyć można papieru ściernego o odpowiedniej gradacji. Sięgnąć też można zawsze po specjalne preparaty, które są przeznaczone do usuwania starej farby. Są one o tyle dobrym rozwiązaniem, że nie uszkadzają struktury materiału. W tym przypadku należy jednak pamiętać o zaopatrzeniu się w maseczkę i rękawiczki. Zmywacze powinny być wykorzystywane w pomieszczeniach dobrze wentylowanych.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Kto powiedział, że dojrzałość musi być nudna, powtarzalna, schematyczna i…