Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi zakupy i szukanie prezentów dla bliskich. Tradycyjnie, już jednym z najbardziej popularnych upominków dla kobiet i dziewczyn są klejnoty: tańsze lub droższe, w każdym razie króluje biżuteria i moda na charmsy. Jak jednak dobrze ją dobrać do osoby obdarowywanej?

Czas na charmsy PANDORA 6

Dobre i złe prezenty

Zacznijmy może od tego, że nie zawsze biżuteria musi być udanym prezentem – czasem też ta z wyższych półek cenowych. Tu, wiele zależy od gustu danej osoby, ale nie tylko od niego. Część kobiet nie znosi na przykład biżuterii dużej, kolorowej i jarmarcznej, ale inne nie lubią – klasycznej. Jedne lubią złoto, a inne noszą tylko srebro. Niektóre nie mogą w ogóle zakładać kolczyków z metali nieszlachetnych, bo kaleczą one delikatne płatki uszne. Jeszcze inne mogą nie nosić kolczyków lub pierścionków. Dobre i względnie bezpieczne prezenty to łańcuszki, bransoletki i wisiorki oraz kolczyki, ale tylko gdy obdarowywana pani na pewno ma przebite uszy.

Czas na charmsy PANDORA (2)

Biżuteria uniwersalna

Najbezpieczniejszą chyba biżuterią dla damy w każdym wieku są tzw. charmsy. To jak gdyby gotowe, modułowe elementy biżuteryjne, które zwyczajowo nosi się przyczepione do specjalnej bransoletki lub na łańcuszku, przy czym nie trzeba ich nigdzie przypinać na stałe – ich największą zaletą jest właśnie to, że można je dowolnie wymieniać oraz łączyć ze sobą. Można z nich także zrobić naszyjnik albo zawiesić je na biglach od kolczyków. Charmsy, np. produkty znanej marki Charms Pandora, mają zazwyczaj bardzo różne, nierzadko fantazyjne kształty i kolory. Dzięki temu da się je spersonalizować – i tak osobie wielbiącej koty kupujemy wisiorek o kształcie kotka, a dziewczynie jeżdżącej konno – podkowę i siodło. Kształtów i wzorów jest naprawdę mnóstwo i w zasadzie dla każdego można dopasować jakiś charakterystyczny symbol – wystarczy tylko dobrze poszukać.

bransoletka-pandora-13-charms

Gdzie kupować?

Wiele zależy od tego, jak dużym budżetem dysponujemy. Są więc charmsy z wysokiej jakości złota i srebra, z półszlachetnymi i szlachetnymi kamieniami – można je zobaczyć na przykład w bazie wspomnianych już charmsów Pandora. Tańsze, zwykłe charmsy srebrne ma natomiast niemal każdy jubiler. Ciekawe wisiorki można tez nabyć u rękodzielników oraz na targach kamieni i minerałów. Warto wreszcie szukać charmsów w internecie – są one znów bardzo modne, więc produkuje je teraz niejedna firma. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednej opcji zserii „na bogato” – można kupić w prezencie charms na zamówienie, w zupełnie dowolnym kształcie.

Czas na charmsy PANDORA (1)

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jesienna sesja NOVIA BLANCA powstała w słonecznej Kalifornii w jednym…