Czuję-Myślę-Działam! TEDxKids 2021 już 20 marca!

Czuję-Myślę-Działam! TEDxKids 2021 już 20 marca!

Wystartowała sprzedaż biletów na konferencję TEDxKids@AcademyIntenational, która odbędzie się 20 marca 2021 roku w formule hybrydowej i będzie nadawana z warszawskiego teatru Guliwer. Bilety na wydarzenie, w cenie 20 i 30 złotych, można kupić na platformie streamingowej playlive.pl. W tym roku piętnastu młodych mówców będzie rozwijać temat przewodni konferencji – czyli hasło „Czuję-Myślę-Działam!”.

Druga warszawska edycja konferencji TEDxKids@AcademyInternational zbliża się wielkim krokami. W sobotę, 20 marca, na czerwonej kropce stanie piętnaścioro odważnych dzieciaków, w wieku od 8 do 18 lat. Będą mówić o umiejętnościach kluczowych, nie tylko dla osiągnięcia życiowego sukcesu jednostek, ale też pozwalających zmienić życie całych społeczeństw. Wsparcia mówcom przed ich występami, udzielą mentorzy, których liderem jest  Dorota Zawadzka – psycholog rozwojowy i trener umiejętności społecznych. Z uwagi na restrykcje pandemiczne wystąpienia będzie można obejrzeć online.

Młodzi głosem silni

Dzieciaki podeszły do tegorocznej edycji bardzo ambitnie, a tematy wystąpień są niezwykle różnorodne. Od kosmicznych podróży, życiu w pandemii i spełnianiu marzeń, poprzez poszukiwanie własnej tożsamości, autorytetów i inspiracji. Zapamiętajcie te nazwiska: Krzysztof Anklewicz, Aleksandra Bukhovets, Barbara Ciszewska, Natalia Dullek, Mikołaj Kozub, Julia Łacina, Bianka Nwolisa, Franciszka Pietr, Kacper Prus, Maria Ptaszek, Konstanty Skwarło, Martyna Sobczyk, Mateusz Snopkowski, Wojciech Wasilewski, Patryk Wawrzyszko – oni chcą zmieniać świat na lepsze!

Mentorzy wspierają

Zanim mówcy staną w świetle jupiterów, przechodzą profesjonalne szkolenie u boku inspirujących mentorów. Są to:  Anna Księżnik, Aleksandra Ruta, Piotr Rudzki, Alicja Kusch, Hubert Wójcicki, Marek Stączek, Jerzy Zientkowski, Ewa Turek, Andrzej Wypasek, Radosław Czekan, Katarzyna Zemła, Paulina Zamelek, Małgorzata Trojanowska – profesjonaliści, którzy dzielą się swoim doświadczeniem.  Z kolei Dorota Zawadzka nadzoruje  pracę mentorów oraz czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem psychicznym prelegentów.

Bilety na TEDxKids do kupienia za pośrednictwem platformy PlayLive – LIVE & VOD pay-per-view. Wystarczy założyć konto, wybrać wydarzenie i opłacić bilet. Relacja będzie dostępna od dnia wydarzenia do północy w poniedziałek, 22 marca. To pozwoli obejrzeć konferencję później lub jeszcze raz.

Więcej informacji o konferencji dostępne na stronie www.tedxkids.pl

O TEDxKids 2021

Tegoroczna edycja gościć będzie piętnastu mówców, w wieku od 8 do 18 lat, wyłonionych spośród osób, które na stronie www.tedxkids.pl wypełniły formularz i wysłali zgłoszenie. Mówcy mają niezwykłe wyzwanie, ale i sporo pracy, ponieważ przez ponad 2 miesiące swoje wystąpienie szlifują pod okiem osobistego mentora. Scena TEDxKids@AcademyInternational, to dla mówców nie tylko występ przed bardzo elitarną widownią, ale otwarte drzwi do międzynarodowej społeczności TED, która szerzy idee warte propagowania. Nagrane występy każdego uczestnika, podobnie jak tysięcy wyjątkowych mówców na świecie, zostaną nieodpłatnie udostępnione na kanale TED Talks na YouTube. To kolejne wyróżnienie dla mówców, bo z zasobów niezwykłej „biblioteki TED” korzystają miliony ludzi na całym świecie.

Społeczność TEDxKids 2021

Organizatorem warszawskiej konferencji jest Academy International – sieć placówek edukacyjnych, która własną misję odkrywania nieograniczonego potencjału dzieci realizuje, zachęcając uczestników TEDxKids do propagowania ważnych idei. Kuratorem projektu jest Pani Ewa Turek – ekspert ds. komunikacji, którą wspiera grupa ponad 40 wolontariuszy.

Share