Czy da się używać wyłącznie ekologicznych środków czystości?

Samo słowo detergenty kojarzy się z mocno działającymi środkami chemicznymi, nieobojętnymi dla zdrowia i dla środowiska naturalnego. Detergenty to substancje, które stanowią aktywny składnik środków czystości a nawet kosmetyków i odpowiadają za usunięcie brudu, kurzu czy tłuszczu. Za najsilniej działające uważa się nie do końca słusznie środki chemiczne.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że wiele substancji pochodzenia wyłącznie naturalnego to doskonale spisujące się w walce z brudem detergenty naturalne. Wyciągi ze zbóż, ziół, popularnych owoców czy warzy zawierają wiele detergentów naturalnych, które odpowiednio zastosowane z powodzeniem mogą zastąpić szkodliwe środki chemiczne. Detergenty naturalne są obojętne dla zdrowia, nie powodują reakcji alergicznych ani podrażnień skóry. Są wskazane dla alergików. Po praniu czy sprzątaniu pozostawiają po sobie przyjemny, naturalny zapach.

Gdzie można kupić naturalne detergenty do sprzątania?

W dobie na zdrowy tryb życia prawie wszystkie kosmetyki czy środki czyszczące mają w nazwie przymiotniki naturalny, ekologiczny, roślinny, przyjazny dla środowiska i podobne. Nie ma jednak regulacji prawnych, które uzależniały by takie nazwy od składu produktu. Naturalne detergenty to podstawowy komponent środków czystości i higieny oferowanych przez swonco.pl. To zarazem sklep internetowy i producent, który zapewnia, że zawartość naturalnych środków aktywnym w jego asortymencie zbliża się do 100%. Produkty, które można znaleźć na stronie swonco.pl są wyjątkowo skuteczne i nie ustępują właściwościami tym zawierającym mocno oddziaływujące środki chemiczne. Skład pozostaje tajemnicą producenta – swonco.pl chroni w ten sposób swoje autorskie receptury przed konkurencją.

Jakie produkty składają się z detergentów naturalnych?

Swonco.pl posiada w swojej ofercie w zasadzie wszystko co potrzebne jest w domu do zachowania higieny osobistej i utrzymania czystości. Mydła, szampony i żele pod prysznic. Środki do prania, zmywania i sprzątania. Nawet te, gdzie potrzebne jest najmocniejsze działanie – takie jak płyny odkamieniające i czyszczące piekarniki. Wszystkie te środki charakteryzują się wysokim stężeniem aktywnych składników roślinnych, skutecznym działaniem i przyjemnych zapachem. Oparte są wyłącznie na detergentach naturalnych i nie zawierają tak szkodliwych substancji jak ropopochodne rozpuszczalniki, sztuczne aromaty i barwniki czy formaldehydy. Nie są również zbyt drogie – ich cena porównywalna jest z tradycyjnymi środkami czyszczącymi czy kosmetykami, a wydajność zdecydowanie większa.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Jest idealną alternatywą dla sukienki i prostym sposobem na efektowną…