Czy istnieje ciepłe i bezpieczne obuwie?

Stopy to zaraz obok dłoni najbardziej narażona część ciała podatna na wychłodzenie. Zadbaj o swój komfort termiczny wybierając właściwe obuwie. Śnieg, mróz, śliska nawierzchnia, chemia używana do rozpuszczenia tego, co zasypuje chodniki i ulice zimą – cały zestaw mało sprzyjających czynników, które mają wpływa na nasze buty i komfort stóp. Jak wybrać odpowiednie obuwie, które wytrzyma trudne warunki, a jednocześnie pozostanie wygodne i w trendach?

Dlaczego stopy tak szybko marzną?

Stopy znajdują się „na końcu” układu krwionośnego transportującego ciepło z ciała. Co więcej, skóra na ich powierzchni zawiera szczególnie dużo kanalików potowych, co również przekłada się na utratę ciepła przez odparowanie. Dlatego tak ważne jest, by w obuwiu zapewnić stopie odpowiednią cyrkulację powietrza.

Klimatyzacja i amortyzacja

Kombinacja specjalnych materiałów wewnątrz obuwia Caprice oraz opatentowanej technologii onAir bazującej na zaczerpniętej z natury konstrukcji „plastra miodu” gwarantuje szybkie odprowadzenie wilgoci, przepływ powietrza wewnątrz obuwia oraz doskonałą amortyzację. 

System odprowadzania wilgoci z obuwia

Powietrze przepływa przez otwory w podeszwie Blue Oxygen i bez przerwy wypełnia wcześniej wspomnianą wkładkę onAir tlenem. Efektem działania jest odprowadzenie wilgoci przez podeszwę. Ta technologia gwarantuje przyjemne, świeże i suche chodzenie. 

Niebieski innowacje

Blue Grip to technologia, która zapewnia znakomitą przyczepność do podłoża oraz ulepszoną antypoślizgowość. Specjalnie opracowana konstrukcja podeszwy z wklęsłymi elementami zapewnia bezpieczeństwo i komfort nawet na powierzchni o mniejszej przyczepności. Kroki są bardziej stabilne dzięki elastycznym elementom, które dostosowują się do różnych nawierzchni.

Śniegowce na mróz

W śniegowcach Caprice zastosowano membranę TEX wykonaną w technologii gwarantującej zwiększoną wodoodporność obuwia oraz zapewniającej odprowadzanie wilgoci z wnętrza obuwia i komfort cieplny dla stóp nawet do -30 stopni. Do tego wnętrze każdego śniegowca jest dodatkowo wypełnione ociepleniem. 

Marka Caprice w wyjątkowy sposób łączy w sobie tradycję z ciągłym dążeniem do innowacji. Jako przewidujący producent butów stale rozwija nowe standardy, które mają na celu podniesienie komfortu użytkowania obuwia na jeszcze wyższy poziom.

Obuwie marki Caprice znajdziesz w salonach multibrandowych na terenie całego kraju oraz online. Zachęcamy rownież do skorzystania z wyszukiwarki sklepów na stronie caprice.pl

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Radość, strach, gniew, smutek, złość, zaskoczenie – emocje towarzyszą nam…