Czy jestem zdrowy? Wyczytaj to z… dłoni

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojego aktualnego zdrowia? Czy jestem zdrowy? Nie musisz iść od razu do lekarza, wystarczy, że spojrzysz na swoje dłonie. Oczywiście nie chodzi tutaj o robienie wróżb ze swoich linii papilarnych. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że okazuje się, iż wygląd dłoni oraz paznokci jest w stanie mówić naprawdę sporo o tym jak prezentuje się kondycja Twojego organizmu. W tym artykule będziesz w stanie znaleźć kilka ciekawych rzeczy, których będziesz w stanie dowiedzieć się, gdy popatrzysz na swoje dłonie.

Kwestia krążenia

Jeżeli Twoje opuszki palców w sposób bardzo częsty stają się szare, albo niebieskie to istnieje naprawdę spore prawdopodobieństwo, że zmagasz się z syndromem Raynauda. Jest to choroba, która charakteryzuje się tym, iż w palcach u rąk występują nagłe skurcze naczyń krwionośnych. Co jest w stanie spowodować tego typu ataki? Najczęściej mają one swoje podłoże na tle silnych emocji oraz wpływa na nie również zimne otoczenie, jednak takie objawy mogą wskazywać również na cukrzycę, reumatoidalne zapalenie stawów czy miażdżycę. W zasadzie jest to choroba, z którą boryka się bardzo duże grono osób, które mieszkają na bardzo zimnych terenach, jak chociażby mieszkańcy Skandynawii.

Problemy z tarczycą

Zdarza Ci się, że od czasu do czasu zaczynają puchnąć Ci palce? Nie zbyt komfortowo jest Ci zakładać i zdejmować pierścionki? Jeśli tka się dzieje to istnieje spora szansa, że winowajcą tego wszystkiego jest tarczyca, która zwyczajnie jest w stanie źle funkcjonować. Musisz zdać sobie jednak sprawę z tego, że nabrzmiałe palce w zasadzie nie muszą świadczyć w sposób jednoznaczny o problemach hormonalnych, ponieważ mogą być również inne powody tej sytuacji.

Palce będą mogły puchnąć również z powodu, że odbywacie lot samolotem, albo też ze względu na upał, czy w przypadku kobiet, dlatego że są one przed miesiączkę, a powodem tego wszystkiego może być fakt, iż woda zatrzymuje się w organizmie, a istnieje również możliwość, iż winnym tego wszystkiego może być nadmierne spożycie soli. Jeżeli jednak okazało się, że w Twoim przypadku żadna z powyższych kwestii nie ma prawa bytu to w zasadzie jak najszybciej zgłoś się do lekarza. Gdy wykonasz badania krwi będziesz w stanie się jednoznacznie dowiedzieć czy Twoja tarczyca jest zdrowa, czy jednak nie. A problemów z tarczycą można się zawsze pozbyć.

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Zobacz jak prezentują się stawy w palcach u Twoich rąk. Czy jesteś w stanie dostrzec tam jakiekolwiek rodzaju deformacje oraz zmiany związane z ich wyglądem? Jeżeli tak się dzieje to w zasadzie może być to jeden z pierwszych sygnałów, iż na dzień dzisiejszy Twój organizm wysyła do Ciebie informację, że zaczyna tworzyć się poważny problem związany z chorobą zwyrodnieniową stawów. Jest to schorzenie, które bardzo często jest jednoznacznie kojarzone z bólem oraz uczuciem dyskomfortu, które możecie zmniejszyć, poprzez stosowanie zimnych, albo gorących okładów, a także środków przeciwbólowych. W zasadzie można odnaleźć bardzo wiele różnego rodzaju metod, które są w stanie pomóc Ci walczyć ze zwyrodnieniem stawów, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się ze specjalistą, który to będzie w stanie dobrać Tobie taką terapię jakiej naprawdę potrzebujesz.

Anemia

Jeżeli chcesz przekonać się czy masz problemy z anemią to wykonaj bardzo szybki test. Postaraj się położyć lewą dłoń na płaskiej powierzchni w taki sposób, aby palec wskazujący uciskał przez pewien moment każdy paznokieć, który znajduje się na Twojej lewej dłoni. W przypadku osoby zdrowej paznokieć będzie w sposób bardzo szybki stawał się ponownie różowy. Jeśli jednak sytuacja będzie wyglądać inaczej, albo Twoje paznokcie zawsze są białe to istnieje spora szansa na to, że cierpisz na problemy związane z niedoborem żelaza.

W takiej sytuacji najlepszym pomysłem będzie zastosowanie się do diety bogatej w żelazo, dlatego też zdecyduj się na to, aby jeść jak najwięcej czerwonego mięsa, orzechów, jaj, zielonych warzyw, produktów zbożowych, roślin strączkowych czy też suszonych owoców. Świetnym rozwiązaniem może okazać się tutaj również fakt stosowanie suplementów diety bogatych w żelazo. Jeżeli na dzień dzisiejszy nie jesteś pewny czy masz anemię, ale dużo na to wskazuje to najlepiej jeżeli pójdziesz do lekarza i zrobisz wszystkie najpotrzebniejsze badania.

Kłopoty z płucami, albo sercem

Sprawdź dokładniej jak prezentują się Twoje opuszki placów. Czy prezentują się w sposób niecodzienny, że są większe, szersze, niżeli ostatnia kostka u palca. Zaś Twoje paznokcie wyglądają tak jakby były zdeformowane? Jeśli tak się dzieje to jest spora szansa na to, że cierpisz na schorzenie nazywane tzw. palcami pałeczkowatymi. Bywają objawem naprawdę wielu chorób. Palce pałeczkowate, inaczej nazywane również palcami dobosza mogą być powodem do zmartwień. To z tego względu, że na ich podstawie możecie zacząć wnioskować, iż cierpicie na choroby płuc, chociażby takie jak rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, rak płuc czy rak oskrzeli. Zdarza się również bardzo często, że jest to objaw, który pojawia się w przypadku, gdy u pacjenta występują wada serca, albo zapalenie osierdzia.

Jeśli jednak Twoje palce nie zdeformowały się w ciągu Twojego życia i prezentują się tak przez cały czas to nie powinieneś się tym zamartwiać. Osoby, które dopiero niedawno dostrzegły to, że palce zaczynają prezentować się w taki, a nie inny sposób powinny udać się jak najszybciej z tym do lekarza. Jest to symptom, którego nie wolno lekceważyć.

Infekcje związane z układem krążenia

Jednym z wielu sposobów, aby sprawdzić co takiego są w stanie powiedzieć Wasze dłonie o Waszym zdrowiu jest obserwowanie puszków palców. Jeżeli okazuje się, że prezentują się one w sposób lekko czerwony, albo brązowy, a na nich możecie dostrzec niewielkie linie, które przypominać będą drzazgi to istnieje spora szansa na to, że najzwyczajniej są to małe krwotoki, które są objawem infekcji. Jeżeli wraz ze zmienionym wyglądem puszków palców towarzyszy Ci również gorączka to musisz przede wszystkim postarać się jak najszybciej udać do lekarza. Po tym jak przeprowadzony zostanie wywiad, a specjalista zleci Ci szereg badań to dopiero wtedy będzie można jednoznacznie ocenić czy masz się o co martwić.

Materiał prasowy

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Brand For Love & Lemons to romantyczna kolekcja bielizny ślubnej.