Czy kobiety są dziś dla siebie okrutne? „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” Recenzja

obiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej (9)

Ilona Adamska kolejny raz zaprosiła do współpracy mnóstwo fantastycznych kobiet i połączyła ich sposób myślenia w jedną ciekawą całość. Inspirująca i motywująca książka „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” to prawdziwy must have – który musisz przeczytać w te wakacje!

Kobiety petardy!

To nie jest typowa książka, która opowiada pewną historię. To nie jest typowa książka, w której odnajdziemy sztampowe porady. Ta książką opowiada o prawdziwym życiu współczesnych kobiet. O ich poglądach na sprawy kobiet, spojrzeniu na rzeczywistość. Nie zabraknie w niej refleksji i cennych rad czy wskazówek. Każda wypowiedz wzbudzi w czytelniku różne emocje. Nie zawsze będziesz zgadzać się z autorką wypowiedzi – ale dzięki temu, książka obudzi w Tobie nowe i intrygujące spojrzenie na świat kobiet.

Autorka książki, zebrała cały mix różnych kobiet od bizneswomen, matek, działaczek społecznych poprzez psychologów, mentorów czy znane osoby. W książce pojawiły się niebanalne kobiety, które otworzyły się przed czytelnikiem, opowiedziały mu swój punkt widzenia.

Wśród bohaterek książki, pojawiają się znane osoby takie jak m.in autorka kryminałów – Katarzyna Bonda, dr Irena Eris – założycielka firmy kosmetycznej, dziennikarka Paulina Młynarska, wokalistka Anna Rusowicz czy podróżniczka Beata Pawlikowska. Zachęcająco prawda?

Czy kobiety się wspierają? Czy wręcz przeciwnie?

Jak to jest z tymi kobietami? Czy współczesne kobiety integrują się, wspierają, są pomocne dla siebie? Czy jednak nie istnieje „solidarność jajników”? Na te i inne pytania odpowiadają bohaterki książki.

Kobiety od zarania dziejów są generalizowane i wrzucane do jednego worka. Wg stereotypów, każda powinna być matką, zajmować się domem i być posłuszna mężowi. Gdzie w tym wszystkim czas dla siebie? Na swój rozwój, czas na hobby czy pasje? O tuż, współczesne kobiety wiedzą czego chcą, są prawdziwymi mistrzami w żonglowaniu życiem. Potrafią robić kilka rzeczy naraz , jednocześnie robić obiad, bawić się z dzieckiem i rozmawiać z klientem. Aktorka Anna Korcz w książce powiedziała: „Dzieci noszą pamięć o swoich rodzicach, a potem dzieci o nich… Tak od zarania dziejów. Dlatego nie praca i biznes, tylko własnie One są naszym prawdziwym sukcesem” . Ale sukces może mieć też inne znaczenie- jakie dowiecie się z książki!

Kobity w dzisiejszych czasach prześcigają się

Konkurujemy, chcemy być lepsze, piękniejsze, mądrzejsze, mieć więcej i lepiej. Zofia Chołdy Prezes Klubu Kobiet Przedsiębiorczych podkreśla, że „(…) potrafimy krzywdzić się nawzajem i być dla siebie okrutne. Jednakże każdy medal ma dwie strony i o pięknej, pozytywnej stronie zwykłam myśleć.” Podobnie myśli Barbara Piekut projektantka mody: „Nasz model społeczny szczególny nacisk kładzie na rywalizację pomiędzy kobietami, porównując je z innymi.” A Ty jak myślisz? Przeczytaj opinię innych wartościowych kobiet w książce „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej.”

Czy kobiety muszą cały czas walczyć?

Czy każdego dnia musimy udowadniać swoją wartość? Pokazywać co potrafimy, walczyć o równość płci. O równości i prawach najlepiej wypowiedziała się Agata Młynarska:Polki nadrabiają w tej chwili ogromne zaległości w rozumieniu tego, czym jest równość i jej brak„. Psychoterapeutka Katarzyna Miller idealnie podsumowuje: „Jeśli mając wiernego i ułożonego faceta, szukamy niegrzecznego, to wyłącznie dlatego, że same siebie nie kochamy.

O Autorce – Ilonie Adamskiej

Ilona Adamska jest niezwykłą kobietą, która ma niesamowitą zdolność jednoczenia kobiet. Potrafi w jakiś cudowny (magiczny) sposób walczyć z stereotypami i pokazać jak ważne są dziś współczesne relacje kobiet. Jako wydawca i redaktor naczelna Law Business Quality i Imperium Kobiet, właścicielka Agencji Wydawniczo-Promocyjnej I.D MEDIA ma zawsze wysoko podniesioną poprzeczkę. Mało kto potrafi to dostrzec, ile czasu, pracy i poświęcenia kosztuje przygotowanie całej książki. Godzinne dyskusje, pytania i relacje z współautorkami, nie wspominając o samym pomyśle. Połączenie kilkudziesięciu kobiet, w jedną spójną całość wydawać by się mogło nierealne – nie dla Ilony! Ta kobieta, za każdym razem stawia sobie nowe cele i nie zawsze od niej zależy czy będzie w pełni zrealizowane. Myślę, że nie raz nie śpi po nocach, pije tone kawy i ma ból żołądka przez stres. Ale czy nie warto? WARTO!

Ilona Dzięki za to, że jesteś i łączysz kobiety w jedną mega petardę!

Ewelina Salwuk-Marko

Share