Czy po depilacji laserowej włosy wypadają?

Sezon na krótkie spódniczki, sukienki i szorty – uważamy za otwarty! Za oknem zrobiło się już ciepło i przyjemnie. Pierwsze ciepłe promyki wiosennego słońca, sprawiły że większość z nas zmieniła już garderobę, chowając grube swetry głęboko w szafie. Z każdym dniem temperatura rośnie, a to idealny moment, aby pokazać piękne, gładkie nogi, założyć bikini i koszulki na ramiączkach!

Z miesiąca na miesiąc przybywa zwolenników depilacji laserowej. Nie da się ukryć, zabieg jest bardzo szybki, a kilka serii pozwoli nam się cieszyć bardzo długo gładką skórą. Oszczędzamy czas i pieniądze. Policz ile w ciągu roku czasu poświecisz na tradycyjne golenie maszynką? Ile pieniędzy wydajesz na maszynki i piankę do golenia? 

Czy wiesz, że…

  • Depilacja laserowa, pozwala nam pozbyć się ok. 70-90% niechcianego owłosienia,  Wszytko jednak zależy od Twoich indywidualnych cech (grubości, koloru i jakości owłosienia), urządzenia jakim wykonuje się depilację i innych ważnych czynników.
  • Po pierwszej serii może wypaść ok 15% owłosienia. 
  • Cała seria zabiegów może trwać kilka miesięcy. Odstępy między pojedynczymi seriami trwa około 6-8 tygodni. 

Sprawdź czy dobrze przygotowałaś się do zabiegu depilacji!

Odpowiednie przygotowanie skóry jest niezwykle ważne, aby depilacja była skuteczna i nie zaskoczyła nas niczym niepokojącym. Bez względu na to czy decydujemy się na pozbycie włosów bikini, nóg czy pach – należy się odpowiednio przygotować. Przez kilka tygodni przed zabiegiem nie opalaj się, ani na słońcu ani w solarium. Ważne, aby na kilka dni przed zabiegiem (i w trakcie) nie brać antybiotyków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Przed zabiegiem unikaj kosmetyków, nie balsamuj skóry, nie używaj dezodorantu i innych preparatów. Skóra powinna być sucha i czysta. Kilka godzin przed zabiegiem należy ogolić miejsce poddane depilacji maszynką do golenia.

Czy skóra po depilacji od razu jest gładka?

Aby przystąpić do pierwszego zabiegu, należy przygotować odpowiednio skórę. Najlepiej ogolić delikatnie włosy maszynką. Depilacja laserowa to kilka zabiegów, ustalanych indywidualnie. Niektórym może wystarczyć 6 zabiegów innym 8. Depilacja to proces długotrwały, dlatego po pierwszym razie efekty są mało widoczne. po pierwszym zabiegu o, włosy są szczególnie uciążliwe mogą być szorstkie i sztywne. Skóra nie będzie gładka, ale włosy będą rzadsze. Jednak pierwsze małe zmiany, można już zaobserwować, ale satysfakcjonujący efekt uzyskamy dopiero po całej serii zabiegów. 

Czy po depilacji laserowej włosy rosną?

Po pierwszym zabiegu, już po kilku dniach możemy zaobserwować pojawiające się włosy. Włosy rosną, tylko po to, aby potem wypaść. Pierwszy etap wypadania włosów, możemy zobaczyć 2 tygodnie po pierwszym zabiegu. Po każdym zabiegu, włosów będzie coraz mniej. Dlatego nie zdziw się, jeśli po zabiegu zaczną pojawiać Ci się włosy.

Dlaczego warto wybrać laser LightSheer® Duet™ ?

Laser LightSheer® Duet™ dostępny jest w salonach kosmetycznych Miu Estetic epilira we Wrocławiu i Warszawie. Skutecznie usuwa ponad 95% owłosienia, po skończonej serii zabiegów. Jeśli będziesz trzymać się terminów i zachowasz się do wszystkich przeciwwskazań możesz cieszyć się gładką skórą nóg, bikini czy pach! LightSheer® Duet™ to medyczny i diodowy laser zaopatrzony w dwie głowice. Mała ET posiada szafirową końcówkę, dzięki której czujemy uczucie chłodu na skórze. Działa w temperaturze +4 stopnie C. Duża głowica HS – głownie odpowiada za cała depilację, działa na zasadzie selektywnej fototermolizy – wpływa na melaninę – barwnik włosa. Podgrzewa go, i trwale go niszczy. Każdy zabieg trwa kilka minut.

Czy mogę samodzielnie usuwać włoski po depilacji?

Po pierwszym zabiegu można usunąć włoski tylko maszynką do golenia. Nie wolno usuwać ich w żaden inny sposób. Nie należy korzystać z depilatora, wosku, past cukrowych czy pęsety.

Pamiętaj! 

Po zabiegu najlepiej unikać kąpieli. Jeśli jednak zdecydujesz się na kąpiel wybierz letni prysznic. Nie używaj mydła, żelu i innych kosmetyków na miejsca poddane depilacji. W ciągu kilku dni unikaj wysiłku fizycznego, zrezygnuj z basenu i sauny. Odradzamy także opalania się na słońcu jak i w solarium. Jeśli zdecydowałaś się na depilacje twarzy, lepiej nie wykonuj makijażu. Nie stosuj leków i antybiotyków.

W przygotowaniu artykułu pomógł salon Miu Estetic epilira we Wrocławiu.

Ewelina Salwuk-Marko

Adresy salonów medycznych epilira:
  1. Topiel 12, Warszawa
  2. Gubińska 8f, Wrocław

Infolinia epilira: +48 690 432 015

www.epilira.com

 


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ