Czy solarium może pomóc w walce z trądzikiem?

solarium może pomóc w walce z trądzikiem

Trądzik to problem skórny, który dotyka wielu osób, niekoniecznie w młodym wieku. W walce z trądzikiem warto rozważyć różnorodne metody zaradcze, profilaktykę, a nawet wsparcie lekarza dermatologa czy środków farmakologicznych. Jak z tym problemem skórnym radzi sobie słońce? Wbrew powszechnym opiniom wysuszanie pryszczy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, czy korzystać z solarium, gdy masz trądzik na twarzy i/lub ciele, przeczytaj nasz artykuł.

Redukcja trądziku po ekspozycji na słońce? Tak, ale…

Tylko przez krótki czas możemy obserwować poprawę jakości skóry po opalaniu na słońcu czy w solarium. Obserwacje niektórych osób sugerują, że promienie UV mogą pomóc w redukcji stanu zapalnego skóry, co mogłoby teoretycznie przyczynić się do zmniejszenia objawów trądziku. To logiczne, jednak trzeba być przygotowanym na to, że wraz z blaknięciem opalenizny problem skórnych wyprysków powróci – może nawet ze zdwojoną siłą.

Niemniej jednak promienie UVB, które występują także w promieniowaniu słonecznym, stymulują produkcję witaminy D w organizmie, co może przynieść korzyści dla ogólnego stanu skóry. Nie każdy dostrzeże poprawę, lecz inni będą zadowoleni z miodowo-orzechowej karnacji. Chcąc ją uzyskać, a potem podtrzymać efekty, warto stosować odpowiednie kosmetyki, które poprawiają też poziom nawilżenia skóry.

solarium może pomóc w walce z trądzikiem

Źródło: https://sunvegas.pl/

Podstawa – stosowanie dobrych kosmetyków nawilżających z filtrem

Niestety, promieniowanie UV, które występuje w solariach, niesie ze sobą ryzyko uszkodzeń skóry, w tym przyspieszonego starzenia. Jeśli zmiany skórne mają znamiona ran, w ogóle nie powinny być eksponowane na słońce (naturalne i „sztuczne”). Dochodzi wówczas do zaognienia stanu zapalnego, co nie jest zbyt przyjemne. Także przesuszona skóra jest bardziej skłonna do podrażnień, stąd tak istotne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających, regulujących poziom wody w skórze. Korzystanie z solarium może prowadzić do przesuszenia skóry, co z kolei może zaostrzyć objawy trądziku.

Kluczowe jednak pozostaje dopasowanie intensywności opalania do swojej karnacji. Zaplanuj wizyty tak, aby ich nie były zbyt długie, zachowuj między nimi stosowne odstępy. Nie wiesz, jak to zrobić? Skorzystać z profesjonalnego wsparcia pracownika solarium.

Czy mając trądzik można korzystać z solarium?

Jak już się przekonałeś, korzystanie z solarium w przypadku osób z trądzikiem nie jest panaceum na całe zło. Jeśli skala zmian skórnych nie jest duża, oczywiście można zaplanować z rozwagą sesje opalania. Natomiast w przypadku przeciwwskazań (zadrapania, otwarte ramy, duży problem z przesuszaniem), przed wizytą w solarium lepiej zasięgnąć porady specjalisty. Może on zasugerować najpierw podleczenie trądziku – środkami dermatologicznymi czy fototerapią.

Artykuł sponsorowany

Share