Czy świece zapachowe z wosku sojowego są zdrowe?

Od wielu lat już wiadomo, że świece parafinowe podczas wypalania emitują toksyczne substancje. Zapewne także nie raz słyszałaś, aby nie używać takich produktów ze względu na własne zdrowie i ekologię. W trakcie spalania świec parafinowych powstaje wiele toksycznych substancji, które szkodzą nie tylko nam, ale także całej naszej planecie. Co zrobić mają jednak wielbicielki i wielbiciele świec, którzy nadal chcą czarować zapachem w swoich domach czy biurach? Jakie świece powinny te osoby wybierać? Wiele z nich zaczyna stawiać na naturalne świece zapachowe wykonane z wosku pszczelego, ale dla wegan nie jest to idealna opcja. Z pomocą więc przychodzą naturalne świece sojowe, które obecnie zyskują coraz większą popularność. Czy są one zdrowe? Jakie mają właściwości?

Czego unikać w świecach zapachowych?

Parafina jest substancją pochodną od ropy naftowej, tak więc surowiec ten nie jest już etyczny. Podczas spalania parafiny uwalniają się do powietrza toksyczne substancje, takie jak benzen, toluen i formaldehyd oraz inne substancje, które poprzez wdychanie mogą kumulować się w naszym organizmie i powodować bóle głowy, alergie czy nawet astmę. Skutkiem wdychania takich substancji jest również niższa odporność organizmu, a w obecnych czasach to ostatnie, czego człowiek potrzebuje. Jeśli więc otaczasz się naturalnymi produktami i zwracasz szczególną uwagę na to, co jesz, pijesz, warto także zwrócić na naturalne produkty zapachowe. Jest to istotne, bo stawka jest wysoka, chodzi tu nie tylko o zdrowie, ale także przyszłość planety i naszego środowiska naturalnego. 

Zapachowe świece sojowe – w pełni naturalne i zdrowe

Dla wegan sojowe świece zapachowe są idealnym wyborem. Przede wszystkim sam główny składnik, czyli soja, towarzyszy weganom przez cały czas. Okazuje się, że można z niej zrobić dosłownie wszystko. Począwszy od mleka, a kończąc właśnie na świeczkach zapachowych. Jest to więc produkt roślinny, naturalny i wszechstronny, co jest jego głównym atutem. To samo dotyczy się wosku sojowego. Powstaje on z utwardzonego oleju sojowego, czyli jest to substancja bezpieczna i niewydzielająca toksycznych związków chemicznych. W porównaniu z tradycyjnymi świecami, te wyprodukowane z soi wytwarzają aż o 90 procent mniej dwutlenku węgla i spalają się dwukrotnie dłużej. To z kolei korzyść dla planety, a także wszystkich osób i w szczególności tych, które borykają się z alergią lub astmą.

Szeroka oferta wosków sojowych dostępna jest na https://www.md-candle.pl/kategoria-produktu/woski-kominkowe/

Jak pali się świeca sojowa?

Do wosku sojowego nie dodaje się żadnych tajemniczych składników. Zapach uzyskuje się dzięki certyfikowanym i nietoksycznym olejkom, które w subtelny sposób tworzą niezwykłą aurę. W trakcie spalania świec sojowych nie powstają żadne toksyczne substancje, niebezpieczne dla zdrowia i naturalnego środowiska. Na dodatek można je palić nawet w obecności dzieci, czy kobiet w ciąży. Wybierając takie produkty możesz cieszyć się pięknym i zdrowym zapachem, który długo będzie się ulatniać w Twoim domu.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Wirtualny świat stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Rozwój nowych…