Czy tkanina z jonami srebra jest higieniczna?

Tkaniny zawierające jony srebra nie są nowym wynalazkiem. Już ponad dziesięć lat temu została opracowana metoda uszlachetniania bawełnianych tkanin nanocząstkami srebra i nagrodzona złotym medalem na międzynarodowych targach wynalazków w Belgii. Czy jednak produkty, które zawierają jony srebra są higieniczne i bezpieczne w użyciu?

Jakie działanie posiadają jony srebra w tkaninie bawełnianej?

Przeprowadzono szereg jakościowych i ilościowych dla różnych szczepów bakterii. Na ich podstawie stwierdzono, że jony srebra posiadają działanie antybakteryjne. Jakie zalety posiadają tkaniny je zawierające?

Właściwości antybakteryjne

Idealnymi warunkami do rozwoju mikrobiomów jest wilgoć w kontakcie z naszą skórą. Dzięki dodatnim jonom srebra, które są zawarte w naturalnych tkaninach, struktury mikrobów i drobnoustrojów są rozbijane, czyli skutecznie hamują namnażanie się bakterii i grzybów. Tkaniny zawierające w sobie jony srebra zapewniają komfort i wygodę oraz zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi.

Równowaga flory bakteryjnej i odprowadzanie wilgoci

Jony srebra transportują wilgoć na zewnętrzną część skóry, która znajduje się dalej od tkaniny. Wilgoć może w ten sposób parować, pozostawiając tkaninę suchą. Co więcej, jony zapewniają równowagę flory bakteryjnej naszej skóry.

Tkanina z jonami srebra odporna na pranie i czyszczenie chemiczne

A to wszystko dzięki mikropigmentacji, która zapewnia zakotwiczenie jonów w przestrzeni międzystrukturalnej przędzy. Wpływa to na zwiększoną odporność tkaniny na pranie i czyszczenie chemiczne.

Tkaniny z jonami srebra – czy ich stosowanie jest higieniczne?

Oczywiście, że tak. Jony srebra działają antybakteryjnie i trwale hamują namnażanie się bakterii, które nie są korzystne dla człowieka. Tkaniny z jonami srebra wykorzystuje się do produkcji takich rzeczy jak:

  • odzież codzienna,
  • odzież ochronna,
  • produkty dziecięce,
  • pościele,
  • torebki na żywność,
  • maseczek ochronnych na twarz.

Czy bawełna z jonami srebra jest bezpieczna?

Jeden z najlepszych materiałów dostępnych na rynku to stuprocentowa bawełna. Produkty, które są z niej wykonane bardzo długo zachowują swoje właściwości, zachowują świeżość i są niewiarygodnie komfortowe. Ponadto, bawełna posiada szerokie zastosowanie, np. tworzy się z niej chustki, t-shirty, czapki czy obrusy, maseczki i pościele.

majtki menstruacyjne

Naturalna tkanina z jonami srebra w produktach menstruacyjnych!

Istnieją różne środki higieniczne, które są stosowane przez kobiety podczas miesiączek. Oprócz podpasek, tamponów czy kubeczków menstruacyjnych na rynku są również majtki menstruacyjne!

Jest to bielizna menstruacyjne, którą zakładasz podczas okresu, w czasie plamienia bądź połogu. Sklep internetowy WIMIN posiada w swojej ofercie majtki menstruacyjne, które są wykonane z naturalnej tkaniny bawełnianej zawierającej jony srebra. Dzięki temu, produkt ten jest bezpieczny, higieniczny, a co więcej – zapewni Ci niesamowity komfort w trudne dni. Majtki menstruacyjne WIMIN są uszyte w Polsce z materiałów posiadających certyfikat OEKO-TEX.

Wejdź na stronę internetową WIMIN i zapoznaj się z ich ofertą bielizny menstruacyjnej.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Od lat stanowią jeden z najpopularniejszych kosmetyków do oczyszczania twarzy,…