Czy torba do pracy musi być nudna?

Styl biurowy kojarzy się z elegancją i profesjonalizmem. Ubiór powinien ściśle trzymać się zasad dress codu obowiązującego w konkretnych firmach. Gdy większości z nas biznesowa stylizacja kojarzy się z biała koszulą i czarną marynarką, tak naprawdę pojęcie jest dużo szersze. Jak się okazuje, zasady dotyczą również dodatków takich jak biżuteria czy właśnie torebki.

Dodatki w pracy biurowej to przede wszystkim wyroby z prawdziwej skóry. W przypadku mężczyzn klasyczna aktówka to najpopularniejszy typ torby. Jeśli chodzi o kobiety, zasady nie są tak jednoznaczne.

Aktówka i biwuar – podstawa w każdej stylizacji biurowej

Nie wszyscy lubią torebki. Zwłaszcza, jeśli oprócz służbowych dokumentów, trzeba jeszcze znaleźć miejsce dla laptopa. W takich wypadkach niezastąpionym dodatkiem jest biwuar, która przypomina wyglądem teczkę. Zazwyczaj zapinana na ekspres, posiada w środku jedną bądź dwie przegródki na papiery i inne elementy wyposażenia biura jak mały notes, długopisy czy właśnie laptop. Aktówka jest przypisywana mężczyznom. Co ciekawe, jest to jedna z najstarszych typów toreb. Obecnie kojarzona jako atrybut lekarza, biznesmena czy prawnika. Na szczęście aktówki wraz z biegiem czasu trafiły na salony i stały się również damskim elementem biurowych stylizacji.

Większość aktówek jest prostokątna i sztywna. Odporność na zgniecenie to przydatna cecha w biurowym świecie. Dzisiejsze modele są bardziej nowoczesne. Co ciekawe, zamszowa czy półmatowa aktówka pasuje idealnie do luźnych, dżinsowych kreacji w firmach, w których panuje względna swoboda w ubiorze.

Cechy idealnej torebki damskiej do pracy

Jak wiadomo praca biurowa wiąże się z dokumentami – sprawozdania, zestawienia czy raporty są na porządku dziennym. Nie wszystkie torby są w stanie pomieścić arkusz A4. Zwykłe kopertówki są lżejsze i nie obciążają pleców podczas noszenia, ale niestety są też małe. Telefon, portfel i kosmetyczna to wszystko, co są w stanie zmieścić, aby nie wyglądać na wyładowaną po brzegi. Dlatego też, do biura najlepiej wybrać duży model z mocnym uchwytem bądź paskiem, który gwarantuje, że torba nie ulegnie uszkodzeniu.

Następną sprawą wartą rozważenia jest uniwersalny design. Bez krzykliwych wzorów albo kolorów. W grę nie wchodzą również kolorowe paski, sprzączki z cekinami albo co gorsze z ćwiekami lub wszywkami z logiem ulubionego zespołu. Jeśli chodzi o kształt, powinien przypominać kartkę papieru. Podłużna, prostokątna torba damska o sztywnej strukturze jest zdecydowanie lepsza niż luźna o sportowym charakterze.

Co do koloru, warto zwrócić uwagę na inne barwy niż klasyczna i ponadczasowa czerń. Torebka damska w kolorze brązu, szarości czy beżu również świetnie się sprawdza na biznesowych spotkaniach.

Dużym uznaniem cieszą się włoskie torebki znanych firm od Vera Pelle, Nobo, Versotilo czy Monnari. Doceniane za swoją wysoką jakość i różnorodności wzorów. Nawet polscy producenci importują zagraniczną włoską skórę i wykorzystują do swoich realizacji.

Torebka do pracy nie musi być nudna. Wiele firm nie trzyma się sztywno reguł dress codu, pozwalając na swobodę i kreatywność swoich pracowników. Taki trend spotyka się coraz częściej w branży IT oraz social media. Praca biurowa zobowiązuje do zachowania elegancji i szyku, ale nie zawsze musi się to wiązać z jedną i tą sama stylizacją. Warto wypróbować torebkę w beżowym lub szarym odcieniu zamiast typowej i nudnej czerni.

Artykuł sponsorowany

Share