Czy warto kupować suknię ślubną, czy może lepiej wypożyczyć?

Czy warto kupować suknię ślubną, czy może lepiej wypożyczyć_

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów naszego życia. Już od zaręczyn, powoli planujemy wszytko, tak aby niczego nie zostawić na ostatnią chwile. Sala weselna, orkiestra czy DJ i co najważniejsze – suknia ślubna! W obecnie panującej sytuacji, wybór sukni ślubnej nie należy do najprostszych. Część salonów sukien ślubnych jest zamkniętych, zamówienie białej sukni przez internet budzi niemałe obawy. Kupić, wypożyczyć? Co robić? Przeczytajcie nasz poradnik!

Kupujemy suknie ślubną!

Jeśli Twój ślub jest już niedługo, na pewno oglądasz różne suknie w internecie czy przeglądasz katalogi. Wybór białej sukni nie jest taki prosty, istnieje wiele różnych technik, które pozwolą wybrać Ci odpowiednią kreacje. Nie da się ukryć, że samej nie będzie nam łatwo. Grono przyjaciółek, czy pomoc mamy nie zawsze jest w pełni korzystne. Trzeba zasięgnąć fachowej rady. Osoby, które pracują w renomowanych salonach czy w wypożyczalniach sukien ślubnych, posiadają lata doświadczeń i pomogą wybrać nam odpowiednią suknie. Przede wszystkim musisz się w niej dobrze czuć, musi być skrojona idealnie do Twojej sylwetki, podkreślać atuty i ukrywać mankamenty. Pamiętaj: To suknia ślubna ma być pięknym dodatkiem do Ciebie – nie odwrotnie.

Salon sukien ślubnych – zalety i wady

Zalety salonów sukien ślubnych

Salony sukien ślubnych są niezwykle popularne. Większość z nich przez lata, zbudowała ogromną renomę i polecane są przez różne klientki, za pomocą poczty pantoflowej. Bardzo często salony sukien ślubnych, oferują kreacje wybranych projektantów z całego świata. Nierzadko można znaleźć suknie tylko w jednym egzemplarzu! Co daje gwarancie unikalności i poczucia – że taką suknie masz tylko – Ty! Nie podważalna jest wiedza i pomoc konsultantek z salonu. Ponadto większość z nich, oferuje różne dodatkowe usługi krawieckie. Także współpracuje z różnymi podwykonawcami oferując różne zniżki czy rabaty np. rabat na bukiet ślubny.

Wady kupna sukni w salonie sukien ślubnych

Najważniejszą wadą takich salonów jest cena, szczególnie jeśli chodzi o suknie ślubną z najnowszej kolekcji lub w pojedynczym egzemplarzu. Nie każdy może pozwolić sobie na suknie za 8-10 tysięcy złotych (czy więcej), tylko na jeden wieczór. Kupując suknie ślubną w salonie, musimy mieć nie tylko odpowiednie fundusze, ale także świadomość – że suknia jest nasza i po weselu i sesji zdjęciowej, zostaje schowana do szafy. Wszystkie zabrudzenia, czy dziury – musimy się pozbyć na koszt własny. Sprzedaż takiej sukni, wiąże się z przeznaczeniem na to sporego czasu. Jeśli jednak suknia jest brudna lub podarta – na sprzedaż, nie mamy co liczyć. Pytanie, czy chcemy aby wisiała w szafie przez długie lata?

Wypożyczenie sukien ślubnych – zalety i wady

Zalety wypożyczenia sukni ślubnej

Współcześnie wypożyczalnia sukien ślubnych, podobne jak salony są na bardzo wysokim poziomie. Oferują suknie z Polski i z różnych zakątków świata. Odnaleźć możemy tam perełki z trendów tegorocznych i nie tylko. Wypożyczalnie sukien ślubnych zawsze oferują znacznie większy wybór pięknych kreacji a ten wyjątkowy czas. W końcu moda ślubna nie zmienia się, w zawrotnym tempie. Dostępne są różne modele i fasony sukien ślubnych. Konsultantki, pracujące w wypożyczalni także służą pomocą i radą w wyborze odpowiedniej i wspaniałej sukni ślubnej. Ceny w komisie są konkurencyjne. Możemy mieć suknie ślubną od znanego projektanta za kilkadziesiąt set złotych. Nie rzadko można zaoszczędzić nawet 70% ceny. Oferują też, różne przeróbki i zmiany krawieckie. Suknia jest wypożyczana – wiec nie należy w pełni do nas. Dla jednych może być to wada dla innych zaleta. Większość umów skonstruowanych jest tak, że nie ponosimy większej odpowiedzialności za zabrudzenia sukni (koszt pralni, wliczony jest w cenę). Czyszczeniem zajmuje się sama wypożyczalnia.

Wady wypożyczenia sukni ślubnej

W tym przypadku wady mogą być całkowicie subiektywne i zależeć od Przyszłej Panny młodej. W komisie znajdują się suknie używane (zawsze czyste, wyprane, bez dziur). Po ślubie czy weselu suknie musimy oddać – w wyznaczonym wcześniej terminie.

Warto dużo wcześniej rozważyć wszystkie opcje za i przeciw dotyczące kupna sukni w salonie czy wypożyczenia w komisie.

Share