Czy warto sięgnąć po soczewki ?

Wiele kobiet z wadą wzorku, które noszą okulary, chętnie pożegnałoby się z nimi raz na zawsze. Po długich godzinach noszenia czujemy dyskomfort, przeszkadzają nam podczas uprawiania sportu, ograniczają pole widzenia i szkła łatwo się brudzą. Na szczęście, istnieje rozwiązanie na wyżej wymienione kwestie. Soczewki – wynalazek, który rozwiąże wszystkie nasze problemy.

logo

Soczewki kontaktowe służą głównie do korygowania wad wzorku takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność. Można ich używać w różnych trybach: dziennym, tygodniowym, miesięcznym, kwartalnym czy rocznym. Każdy z nas może nosić soczewki, nie istnieje ograniczenie dotyczące wieku. Wszystko zależy od stanu zdrowia naszych oczu.

lens-shop-rabat

Na początek, zacznijmy od plusów noszenia soczewek kontaktowych. Pierwszy i chyba najważniejszy dla nas kobiet pozytyw, to estetyczny wygląd. Nie wszystkim pasują okulary, przez co nie czujemy się pewnie i komfortowo. Po drugie, soczewki są bardzo wygodne. Nie odczuwamy ich w ciągu dnia i nie przeszkadzają nam w codziennych czynnościach. Możemy w nich nawet pływać i spać! Istnieje możliwość noszenia ich razem z okularami przeciwsłonecznymi, co w przypadku okularów korygujących jest raczej niemożliwe. Nie parują, chronią oczy przed promieniowaniem UV oraz możemy zaszaleć z makijażem.

lens 1

Były zalety, to teraz przyszedł czas na wady. O soczewki należy dbać i pamiętać o ich regularnym myciu. U niektórych osób kontakty wywołują podrażnienie oczu, dlatego przed podjęciem decyzji o zmianie okularów na soczewki, należy zwrócić się do okulisty. Należy również zaopatrzyć się w krople do oczu, które pozwolą nam nawilżyć i uniknąć efektu tzw. suchych oczu.

W mojej opinii, mimo kilku wad, soczewki kontaktowe są zjawiskiem, nad którym warto się zastanowić. Są dyskretne, nie ograniczają pola widzenia a nawet możemy w nich spać. Dlatego namawiam wszystkie osoby, które zastanawiają się nad zmianą okularów na soczewki, by jak najszybciej wybrały się do dobrego punktu okulistycznego.

Karolina Bodura

www.lens-shop.pl

Share