Czy wiesz, jakie mleczne kawy przygotujesz w mniej niż minutę?

Mleczna kawa

Wielu z nas na co dzień żyje w biegu, z trudem znajdując choćby jedną wolną chwilę dla siebie. Zwłaszcza rano, gdy w krótkim czasie trzeba się ubrać, zjeść śniadanie i przygotować do pracy, często rezygnujemy z wypicia kawy, bo jej przygotowanie jest zbyt czasochłonne. A wcale nie musi tak być! Zobacz, jak możesz przyrządzić swoją ulubioną kawę z mlekiem dosłownie w kilka chwil.

Mleczna kawa gotowa w minutę – czy to możliwe?

Oczywiście! Przygotowanie kawy w ekspresie trwa stosunkowo krótko, co jednak jeśli mamy ochotę na kawę z mlekiem? Aby maksymalnie skrócić czas przyrządzenia napoju, wystarczy mieć odpowiedni spieniacz do mleka, który już w kilkanaście sekund przygotuje warstwę gęstej mlecznej pianki. Urządzenia najnowszej generacji (np. Aeroccino4 od Nespresso) potrafią przygotować gorącą lub zimną mleczną piankę, a także podgrzać mleko do odpowiedniej temperatury. Używając równocześnie spieniacza do mleka oraz ekspresu do kawy masz możliwość zrobić np. latte macchiato, cappuccino czy flat white dosłownie w kilka chwil.

Przepisów na kawy z dodatkiem mleka jest naprawdę wiele. W porannym ferworze warto jednak wybrać te receptury, które przede wszystkim można przyrządzić bardzo szybko. Chcesz poznać sprawdzone przepisy na klasyczne napoje? Zaczynamy!

Fantastycznie delikatne flat white

Przygotowanie tej pysznej, aksamitnej kawy pokrytej warstewką mlecznej pianki zajmie ci dosłownie chwilę. Zanim zdążysz się ubrać, twój ekspres do kawy i spieniacz do mleka w kilkadziesiąt sekund przygotują wybrany napój.

Do przyrządzenia klasycznej flat white będzie potrzebna twoja ulubiona kawa w kapsułkach oraz 90 ml mleka. Zacznij od zaparzenia espresso w filiżance do cappuccino i spienienia mleka. Gdy oba składniki będą gotowe, ostrożnie przelej spienione mleko do kawy, tak aby na wierzchu pojawiła się cienka warstwa jasnobrązowej pianki. Jeśli będziesz chciała nadać kawie odpowiedni charakter, możesz posypać ją skruszonym karmelem bądź wiórkami czekolady.

Klasyczne cappuccino

Bazą tego znanego napoju jest dobre espresso np. indyjska robusta czy etiopska arabika. W trakcie gdy będziesz zaparzać kawę, spień 100 ml mleka i dodaj do niego odrobinę ulubionego syropu smakowego. Do filiżanki przelej najpierw mleko z pianką, a następnie dodaj espresso. Tak przygotowane cappuccino, wypite o poranku, na pewno doda ci energii i poprawi humor na wiele godzin.

Warstwowe latte macchiato

Nazwa tego uwielbianego na całym świecie napoju oznacza po włosku „splamione mleko”. Sekret jego odpowiedniego przyrządzenia polega na dodaniu kawy do mleka w odpowiednim momencie, dzięki czemu powstają charakterystyczne trzy warstwy.

Spróbuj przygotować latte macchiato sama. W tym celu spień 120 ml mleka i zaparz espresso. Do wysokiej szklanki najpierw wlej mleko, a później gorącą kawę, tak aby wytworzyły się trzy kolorowe warstwy: mleczna, kawowa i gęstej pianki na wierzchu. Jeśli lubisz, gdy napój jest słodki, możesz dodać odrobinę cukru.

Ulubiona kawa w kilka chwil

Spieniacz do mleka to niezwykle przydatne urządzenie, które pozwoli ci przyspieszyć proces przygotowywania kawy. Dzięki niemu już po niespełna minucie możesz delektować się aksamitnym cappuccino, aromatyczną latte macchiato czy delikatną flat white, która doda ci energii na cały dzień! To jak, spróbujesz?

Share