Rodzaje damskiej bielizny

By poczuć się seksownie kupujemy skąpą , koronkową lub czerwoną bieliznę.  Jest ona naszym nieodłącznym elementem codziennego ubioru.

Zakładamy ją pod spód, pod ubraniami – jest nie widoczna dla oka to i tak nie wyobrażamy sobie życia bez niej.  Nosimy ją ze względu na komfort i higienę. Nosząc ją bezpośrednio na skórze wybieramy tylko najlepsze gatunki materiału delikatne i miłe w dotyku. Do najbardziej popularnych należą majtki i biustonosze. Istnieje jednak wiele ich różnych rodzajów.I pomyśleć że jeszcze nie tak dawno jedyną kobiecą bielizną były kalesony lub wełniane suknie. Do ciekawostek należy fakt, że Cesarzowa Józefina pierwsza żona Napoleona  miała w swojej garderobie po kilkaset koszul i sukien, a tylko dwie pary majtek!!! Wyobrażacie sobie dzisiaj mieć jedną parę majtek?

Majtki możemy podzielić na:

  • Figi
  • Stringi
  • Bokserki
  • Modelujące

FIGI
Obecnie najpopularniejszymi majtkami dla kobiet są figi. Najczęściej bawełniane zasłaniające intymne części ciała. Są dopasowane i w różnych  rozmiarach.
STRINGI
Nazwa pochodzi od angielskiego określenia na sznurek – string.  Jedne z najbardziej seksownych majtek na świecie. Noszone w szczególności przez kobiety. Charakteryzują się  wąską tylną częścią – najczęściej sznurkiem, który znajduje się miedzy pośladkami. Pośladki są całkowicie widoczne. Nosimy je najczęściej kiedy nie chcemy aby bielizna byłą widoczna bod bardzo obcisłymi ubraniami.

BOKSERKI
Inspiracja zaczerpnięte z męskich spodenek. Podkreślają nasze biodra i są wygodne w  momencie kiedy uprawiamy sport. Przez wielu mężczyzn uważane za najseksowniejsze. Bokserki mogą mieć gruby pas na biodrach dzięki temu wyglądamy bardzo atrakcyjnie.

MAJTKI MODELUJĄCE
Są dosyć duże w swoim rozmiarze i wykonane ze specjalnych tkanin. Przeznaczone dla osób, które chcą ukryć boczki lub duży brzuch. Często efekt jest zachwycający – możemy zmniejszyć nasz rozmiar nawet o 2 numery.

Biustonosze możemy podzielić na:

  • Bardotka
  • Push up
  • Półusztywniany (semi-padded)
  • Usztywniany (padded)
  • Miękki (soft)
  • Bezszwowy (termicznie formowany – T-shirt bra)

I pomyśleć, że zaprojektowano pierwsze biustonosze dla kobiet uprawiających sport – aby zapobiec boleścią. Nasze piersi z biegiem lat rosną i opuszczają się. Nie są zawsze okrągłe i piękne. Biustonosz to idealni sposób aby przywrócić im konkretny kształt albo powiększyć delikatnie. Biustonosz ma też zdrowotne zalety – nie naciąga naszej skóry i więzadeł. Rozmiar biustonosza określany jest za pomocą liczb i liter. Liczba oznacza obwód biustonosza, litera określa rozmiar miseczki. Biustonosz może być wykonany z różnych materiałów. Mogą być też odpinane ramiączka
BARDOTKA
Biustonosz bez rączek najlepiej nadaje się do sukienek z odkrytymi ramionami. Ma usztywniane miseczki dzięki którym eksponujemy piersi
PUSH UP
Biustonosz ten nie tylko podnosi nasze piersi ale je powiększa. Możemy same decydować o ilości „powiększenia” W wielu wypadkach w miseczkach od wewnętrznej strony są zrobione specjalne kieszenie, którymi możemy wypchać biustonosz.

PÓŁSZTYWNY
Biustonosz usztywniany na dole a góra to koronka.
USZTYWNIANY
Cały biustonosz usztywniany jest delikatna pianką
MIĘKKI
To biustonosz z fiszbinami

Jaką bieliznę preferujecie?

Fot. Pinterest

[shopeneo-widget id=”db8ca1ce-d37f-4509-8006-c9ba399f29ad”]

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Ania pochodzi z Gradówka w województwie dolnośląskim. Jest jedną z …