Czym jest Cambridge English Advanced?

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobra znajomość języka angielskiego otwiera wiele drzwi. Dla większości firm istotne jest, by jego pracownicy mogli pochwalić się różnego rodzaju certyfikatami językowymi. Do najpopularniejszych z pewnością należy CAE, czyli Cambridge English: Advanced.

Czym jest CAE?

Cambridge English: Advanced to rodzaj certyfikatu, który potwierdza znajomość angielskiego na poziomie C1. Co ważne jest on uznawany nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie, zaś zaliczenie egzaminu umożliwia nam korzystania z certyfikatu przez całe życie. W Polsce jednostką odpowiedzialną za egzaminowanie jest British Council.

Części składowe CAE

Egzamin składa się z kilku części: czytania, pisania, słuchania i mówienia. Każdy z etapów to kilka zadań polegających między innymi na uzupełnianiu tekstu, wybraniu poprawnych odpowiedzi, dopasowaniu pytań do czytanej treści. W części pisemnej egzaminujący musi stworzyć dwa teksty. Kolejnym punktem jest słuchanie. Trwa on 40 minut i polega na wskazaniu dobrej odpowiedzi. Ostatnia część, przez wielu uważana za najtrudniejszą to oczywiście mówienie. Składa się ona z 3 etapów. Na sali oprócz egzaminującego są dwie osoby przystępujące do testu. Ich zadaniem będzie nie tylko rozmowa z ekspertem, ale także krótki dialog miedzy sobą.

Gdzie zdać egzamin?

Takich miejsc jest mnóstwo. Zdanie CAE w Warszawie, Lublinie i Krakowie, a także w innych 23 miastach w Polsce nie powinno sprawić problemu. Co ważne egzaminy odbywają się kilka razy w roku, w dokładnie wyznaczonych przez Cambridge English dniach.

Wiele korzyści

Cambridge English: Advanced to bardzo przydatny certyfikat. Otwiera wiele drzwi i znacznie pomaga w rozwoju kariery zawodowej. Honoruje go także mnóstwo instytucji rządowych, między innymi Urząd Służby Celnej czy Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jego zdanie jest również bardzo korzystne dla studentów, zwalnia on bowiem z egzaminów językowych i ułatwia wyjazdy na wymiany międzynarodowe.

CAE nie jest prostym egzaminem, ale z pewnością warto go zdać. Odpowiednie przygotowanie pozwoli nam na szybkie i bezproblemowe zaliczenie testów, a w następstwie otrzymanie bardzo ważnego certyfikatu.

Artykuł sponsorowany

 

Share