Czym się różnią perfumy inspirowane od podróbek? Obalamy mity!

perfumy inspirowane od podróbek

Jeśli spotkałaś się ze stwierdzeniem, że perfumy inspirowane, czyli odpowiedniki perfum oryginalnych to to samo co podróbki – nie jest to prawdą! Jak zatem odróżnić wysokiej jakości perfumy nalewane od tych podrobionych? Sprawdź nasz przewodnik przygotowany razem z perfumerią online Ambasada Zapachu!

Zapachy inspirowane a podróbki – jak je odróżnić?

W czym tkwi różnica między perfumami inspirowanymi a podróbkami? Zapachy inspirowane to unikatowe aromaty tworzone na bazie naturalnych olejków. Perfumiarze, tworząc swoje nietuzinkowe nuty zapachowe, jedynie czerpią inspirację od najpopularniejszych marek i projektują  swoje wyjątkowe odpowiedniki, które umieszczają w specjalnie zaprojektowanych pięknych flakonach. Perfumy podrabiane są ich przeciwieństwem. Swoim zapachem, wyglądem flakonu oraz opakowaniem łudząco przypominają topowe perfumy znanych marek i sprzedawane są jako oryginalne. Tymczasem są ich mniej lub bardziej wiernymi nielegalnymi podróbkami.

Perfumy inspirowane to trwałość i jakość

Wytrawny nos już po pierwszym użyciu zauważy, że zapachy inspirowane popularnymi markami swoją trwałością i jakością zdecydowanie przewyższają perfumy podrabiane.

Lane perfumy produkowane są z najwyższej jakości składników i po ich aplikacji możemy wyczuć trzy nuty zapachowe. Pierwszą wyczujemy od razu, a dwie pozostałe po kilku godzinach. W podrobionych perfumach obecna jest tylko pierwsza nuta zapachowa, która bardzo szybko się ulatnia.

Zamienniki perfum to przystępna cena

Nie ma się co oszukiwać – zapachy inspirowane kosztują dużo mniej niż podróbki. Bez wątpienia ich niższa cena nie świadczy o jakości perfum. Przystępna cena zamienników perfum wynika z faktu, iż nie musimy dodatkowo płacić za zaprojektowane opakowanie, kosztowną promocję oraz popularność producenta. Cena perfum podrabianych często jest zbliżona do perfum markowych, czyli bardzo wysoka. Ponieważ podróbki imitują oryginalne perfumy, naruszają własność intelektualną znanych marek i wprowadzają nas w błąd, również ceną. Wydaje nam się, że płacimy wysoką cenę za oryginał, a otrzymujemy niskiej jakości podróbkę.

Perfumy inspirowane to bezpieczeństwo

Tylko używanie oryginalnych perfum nalewanych jest gwarancją bezpieczeństwa i zabezpieczenia nas przed ewentualnymi skutkami zdrowotnymi, np. wysypką i świądem. Jeśli chcesz mieć pewność, że kompozycje zapachowe, które kupujesz są wysokiej jakości, przechodzą kontrolę i posiadają certyfikaty powinny pochodzić z zaufanych i cenionych perfumerii. Perfumy nalewane Ambasady Zapachu spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, dlatego są idealnym pomysłem również na prezent świąteczny dla bliskiej osoby.

https://ambasadazapachu.pl/produkt/149/?fbclid=IwAR3yMqmkVZTPpLNGlFKmJDg35NtzxDMd576Tvir0mFTjLEkopKtMmY1–Uc

Anna Abramowska

Share