Dekoracje na ściany – znaczenie w aranżacji wnętrz

Gołe ściany nie zawsze będą się prezentować ładnie. W każdym wnętrzu warto je w jakiś sposób przyozdobić, szczególnie gdy są wykończone jednolicie. Również w wypadku pomieszczeń, które są minimalistycznie wyposażone i panuje w nich kolorystyczna monotonia, powinniśmy je w jakiś sposób przyozdobić. Dekoracje na ściany – znaczenie w aranżacji wnętrz.

Dekoracje na ściany – dlaczego?

Ozdoby, które wzbogacą aranżacje pomieszczeń, często można zawiesić na ścianie. To jedna z najpopularniejszych metod dekorowania wnętrz. Obrazy, zdjęcia, plakaty – dzięki nim ożywiamy przestrzeń oraz nadajemy jej osobisty charakter lub określony styl. Dekoracje na ściany stanowią swoiste dopełnienie aranżacji danego wnętrza. Są wisienką na torcie w urządzaniu.

Co wieszać na ścianę?

Monochromatyczne grafiki czy doskonałe kopie kolorowych fotografii nigdy nie stracą na świeżości. Najczęściej umieścimy je w szklanych antyramach, aby chronić je przed zniszczeniem i wygodnie powiesić na ścianie. Doskonałą dekorację stanowią również wszelakie płótna z nadrukowanymi na nich obrazkami. Mogą to być również doskonałej jakości fotografie. Zdjęcia rodzinne będą natomiast idealnym sposobem na to, aby podkreślić osobowość pomieszczenia.

24-wp-castorama-dekoracje-na-sciany-–-znaczenie-w-aranzacji-wnetrz-1

Dekoracje ścienne z innego zdarzenia

Na ścianie możemy nie tylko wieszać typowe ozdoby, jak obrazy, zdjęcia czy płótna. Wśród ściennych dekoracji dostępne są również różnorakie rozwiązania, od naklejek po napisy wykonane z metalu, styropianu czy innego materiału. Na ścianie możesz również powiesić rozmaite panele dekoracyjne, rzeźby, obrazy przestrzenne, a także różnego rodzaju tablice – na magnes, korkowe czy do pisania. Taka dekoracja nie tylko pomoże w zaaranżowaniu wnętrza, ale również będzie funkcjonalna.

24-wp-castorama-dekoracje-na-sciany-–-znaczenie-w-aranzacji-wnetrz-2

Jak wieszać na ścianie dekoracje?

Nie zawsze do ściany da się łatwo przybić gwóźdź. Często również możemy narazić powierzchnię na zniszczenie. Jednak dzięki tak dużej popularności, jaką cieszą się dekoracje ścienne, możemy obecnie wybrać wiele sposobów na wieszanie obrazów, zdjęć czy plakatów w antyramach. Samoprzylepne haczyki, specjalne taśmy, mocowania na listwach czy magnesach to tylko niektóre z rozwiązań, jakie możemy wprowadzić, nie narażając zbytnio ściany na zniszczenie. Dokładne informacje na ten temat poznasz pod tym linkiem: https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/urzadzanie/dekoracja-wnetrza/obrazy-i-ramiarstwo/obrazy/jak-zawiesic-obrazy-nie-niszczac-scian.html

Ścienne dekoracje, które ożywiają pomieszczenia

Aranżację możemy również łatwo wyróżnić za pomocą tapet, naklejek, szablonów i fototapet. Również panele dekoracyjne położymy na ścianie za pomocą specjalnych klejów czy zapraw. Tego typu dekoracje ścienne przylegają ściśle do ściany i tworzą z nią jedną powierzchnię. W ten sposób mocno wyróżnimy tę część pomieszczenia, którą w ten sposób ozdobimy. Taka dekoracja będzie stanowić doskonałe dopełnienie do aranżacji, jaką zastosowaliśmy. Tapeta na węższej ścianie będzie mocnym elementem ozdobnym. W ten sposób ochraniamy również powierzchnię ściany lub maskujemy ją, jeśli tego wymaga.

Materiały prasowe

Share