Depilacja laserem – na czym polega, dla kogo jest i jakie daje efekty?

Usuwanie zbędnego owłosienia to bardzo popularna praktyka zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jeżeli marzy nam się rozwiązanie tego problemu raz a dobrze, warto zainteresować się depilacją laserową. Jak przebiega zabieg i czego możemy się po nim spodziewać? Kto może skorzystać z depilacji laserem?

1. Depilacja laserowa – czym jest?

2. Wskazania i przeciwwskazania do depilacji laserowej

3. Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa – czym jest?

Depilacja laserowa to zabieg usuwania zbędnego owłosienia, gdzie narzędziem służącym do wykonania tej czynności jest właśnie wiązka lasera. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie możemy uzyskać bardzo dobre wyniki i jednocześnie pozbyć się niechcianych włosów na bardzo długi czas, a często też na zawsze. Depilacja laserowa w Warszawie to bardzo popularna forma zarówno wśród pań, jak i panów, chociaż zazwyczaj wybieramy inne strefy ciała, nad którymi chcemy popracować. Najpopularniejszymi zabiegami dla kobiet są pachy, nogi i okolice bikini, podczas gdy mężczyźni najchętniej usuwają zbędne włosy z klatki piersiowej, brzucha czy pleców.

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny, o ile zastosujemy się do zaleceń osoby go wykonującej i będziemy odpowiednio dbać o skórę po jego wykonaniu. Istnieje jednak szereg sytuacji, w których nie powinniśmy korzystać z usuwania włosów w ten sposób. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • opaleniznę i stosowanie środków do opalania oraz bronzerów;
  • okres menstruacji i ciążę;
  • korzystanie z leków światłouczulających;
  • problemy skórne;
  • infekcje różnego pochodzenia;
  • nowotwory skóry i inne;
  • posiadanie włosów rudych lub bardzo jasnych, ze względu na słabą skuteczność lasera w takim przypadku.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zanim zostaniemy poddani depilacji, zazwyczaj musimy wypełnić krótką ankietę dotyczącą naszego zdrowia. Wykonuje się również próbkę na małym fragmencie ciała, tak aby określić, czy skóra nie będzie za bardzo podrażniona po użyciu lasera. Sam proces depilacji wiązką lasera polega na zniszczeniu cebulek włosów w wybranym przez nas miejscu, przez co odrastają one bardzo powoli i za każdym razem coraz słabsze. Po kilku powtórzeniach włosy mogą przestać całkowicie się pojawiać lub są bardzo sporadyczne – w takiej sytuacji wystarczy po prostu drobna korekta. Aby zabieg był skuteczny musimy również odpowiednio zadbać o skórę już po usunięciu włosów: nawilżamy ją odpowiednimi kosmetykami, nie wystawiamy na słońce i pozwalamy się zregenerować.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
O swoją skórę i dobry nastrój zadbaj w najlepszy sposób…