Dla kogo polecane są kostiumy kąpielowe tankini?

kostiumy kąpielowe tankini

Panie, które mają piękną i zgrabną sylwetkę, chętniej pokazują się na plaży. Zakładają jednoczęściowe stroje i idą na plażę, prezentując długie nogi i wąską talię. Gorzej w sezonie letnim mają kobiety większych rozmiarów. Na szczęście, jeżeli chcą, mogą ukryć mankamenty swojego ciała. Jak? Na przykład stawiając na kostiumy tankini, czyli komplety składające się z koszulki i majtek.

Kostiumy kąpielowe – różne rodzaje


Zanim jednak dokładnie opiszemy tego typu kostium, najpierw wymienimy trzy inne, dostępne dziś na rynku, dwuczęściowe, damskie stroje przeznaczone na plażę. Zacznijmy od klasycznego bikini. To oczywiście świetna propozycja dla szczupłych i młodych dziewczyn. Ubiór ten ma miseczki uszyte z kawałków materiału o kształcie trójkąta, utrzymywane przez sznureczki wiązane np. na szyi.Drugim typem jest bandeau, a więc szeroka opaska. Zakrywa piersi i nadaje się głównie dla pań mających figurę klepsydry. Niestety, nie podkreśla kobiecości, bo zlewa talię, biust i biodra w jedną całość. Z kolei tzw. balkonetka zbliżona do tradycyjnych biustonoszy polecana jest kobietom o sporych rozmiarze piersi. Zakładając taki strój, można jeszcze bardziej zaakcentować i uwypuklić tą część ciała.

Kostiumy kąpielowe tankini i ich zalety

Przejdźmy teraz do głównego tematu tego artykułu, czyli do tankini. Sama nazwa wzięła się od jednorazowych kostiumów używanych w latach 20. i jest zbitką słów: tank top oraz bikini. To nietypowe modele. Dlaczego? Bo nie dość, że stanowią świetne połączenie sportowej koszulki z klasycznymi figami, to jeszcze bardzo dobrze prezentują się z szortami (osłaniają szerokie, zbyt krągłe biodra) czy krótkimi spódniczkami

Najważniejszą zaletą takich modeli, które pierwszy raz pojawiły się w latach 90. XX wieku, jest to, że są lekkie oaz ukrywają brzuch i inne defekty sylwetki. Co więcej, są wygodne i dają poczucie luzu. Najważniejsze, że mogą je nosić panie w różnym wieku, nie tylko nastolatki, ale również te, bardziej dojrzałe.

Jakie kobiety powinny założyć ten plażowy strój?

Co prawda wszystkie przedstawicielki płci żeńskiej mogą go nosić, ale oczywiście najbardziej pasuje on dla właścicielek sylwetki typu jabłko. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze – jak już powyżej wspominaliśmy – przykrywa wystający brzuszek, a po drugie przyczynia się do efektu wydłużenia nóg.
Jednak szczególnie zadowolone będą dziewczyny będące w błogosławionym stanie. Tak, kostiumy kąpielowe tankini to praktyczne stroje, które mogą być idealne dla przyszłych mam. Nie eksponują bowiem ciążowego brzucha oraz – co istotne – dają sporą swobodę ruchu.

Materiał zwenetrzny


Komentarze

komentarze