Dlaczego małe portfele skórzane to dobry wybór dla mężczyzn?

małe portfele skórzane

Standardowy rozmiar portfeli jest determinowany przez wielkość kieszeni w męskich spodniach. Niestety, sprawia to, że wyglądają one na przesadnie wypchane. Tym, którzy taki stan rzeczy uważają za pożądany, zwracamy uwagę, że nie jest to w żaden sposób związane z ilością znajdujących się wewnątrz pieniędzy czy kart płatniczych. Noszenie takiego portfela jest wyjątkowo niewygodne i krępuje ruchy. Czy zmniejszenie jego rozmiarów może zapobiec temu problemowi?

Komfort i aspekty praktyczne

Założeniem, jakie przyświecało twórcom mniejszych niż standardowe męskich portfeli skórzanych, jest uniknięcie niepożądanych odkształceń w kieszeniach spodni i wygoda posiadacza. Niewielkich rozmiarów modele można nosić również w płaszczu czy marynarce. Jak uzyskano taki efekt? Upraszczając, co się da! Portfel został pozbawiony wszystkich elementów, które niepotrzebnie mogły wpływać na jego grubość. Usunięta została spinająca oba skrzydła klamra, nie ma również zbyt wielu przegródek. Te, które pozostały, nie są natomiast ułożone “jedna na drugiej”.

Ciekawy wygląd małych portfeli skórzanych

Mniejszych rozmiarów modele wyróżniają się od innych. Na czym opiera się ich oryginalność? Przede wszystkim na minimalizmie. We wzorze brak niepotrzebnych elementów czy szwów. Dla wielu ludzi sporym zaskoczeniem jest to, jak wiele może zmieścić się w niewielkich rozmiarów portfelu skórzanym tylko dlatego, że został on zaprojektowany z większym rozmysłem. Jedną rzeczą jest wygląd portfela po jego wyjęciu, a inną to, jak mało widoczny jest w kieszeni (co ogólnie wpływa pozytywnie na wygląd mężczyzny).

Małych rozmiarów skórzany portfel zapobiega kradzieży

Im mniej widoczny jest portfel w naszej kieszeni, tym mniejszą zwraca na siebie uwagę. Dzięki temu prawdopodobieństwo zauważenia go przez kieszonkowców staje się niewielkie. Jeśli chcemy jeszcze bardziej je obniżyć, możemy schować nasz skórzany portfel do płaszcza lub marynarki. Takiego manewru nie można zastosować przy standardowych modelach, które włożone do kieszeni tych części garderoby ciążą i powodują dyskomfort.

Oczywiście, podobnie jak w przypadku portfeli o standardowych rozmiarach, przy zakupie będziemy zwracać uwagę na różne kwestie. Wśród nich znajdą się jakość materiału, solidność wykonania czy marka. Jeśli jednak główną motywacją do zmiany jest dla nas wygoda, spokojnie możemy zawęzić wybór wybierając małe portfele męskie.


Komentarze

komentarze