Dlaczego peeling skóry jest taki ważny?

Peeling skóry jest jednym z ważniejszych elementów pielęgnacyjnych. Dlatego zatem jest tak często pomijany? Nie tylko z powodu powszechnego braku czasu, a przede wszystkim niewiedzy – jak ważny jest dla naszej skóry.

Peeling twarzy 

Nie wiem, czy wiesz, ale dzięki regularnemu peelingowi zmniejszamy ryzyko powstawania zmarszczek. Zwróciła na to uwagę Charlotte Cho, guru koreańskiej pielęgnacji, i autorka książki „Sekrety urody Koreanek”.

Niestety skóra nie ma tendencji do regularnego złuszczania, zatem sami musimy pozbywać się starego naskórka. Dzięki temu skóra nabiera blasku, jest bardziej odżywiona i dotleniona.

Dzięki peelingowi twarzy pozbywamy się zalegających zanieczyszczeń, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń i zaskórników. Idealny do każdego rodzaju skóry będzie peeling enzymatyczny, który delikatnie złuszczy stary naskórek, i nie podrażni skóry. 

Peeling ciała 

Skóra naszego ciała tak jak i skóra twarzy także wymaga pielęgnacji. Skóra na ciele jest grubsza niż na twarzy dlatego też wymaga bardziej inwazyjnych zabiegów. 

Jednym z ostatnich hitów pielęgnacyjnych do ciała jest rękawica złuszczająca – inaczej rękawica Kessa. Jest to rękawica, która swoją genezę zawdzięcza tureckim spa i zabiegom hammam, które mają znaczenie nie tylko pielęgnujące, ale także relaksujące i duchowe. 

Pozbywanie się starego naskórka (starej skóry) ma mieć oczyszczający wpływ nie tylko na stan skóry, ale także na wymiar metafizyczny, gdyż niejako odradzamy się na nowo. 

W domowym zaciszu możesz potraktować ten zabieg, nie tylko jak mechaniczne usuwanie naskórka, ale i jak sposób na relaks, i chwilę dla siebie.

rękawica Kessa

Rękawica oprócz złuszczania naskórka, odżywia i dotlenia skórę, dzięki czemu szybciej się regeneruje. Dodatkowo minimalizuje widoczność blizn, rozstępów. Masaż rękawicą jest pomocny także przy cellulicie. 

Rękawica złuszczająca marki SILK CARE™ wykonana jest ze 100% jedwabiu, z zachowaniem oryginalnego tureckiego splotu, dzięki czemu złuszczanie jest jeszcze bardziej efektywne. Dodatkowo do rękawicy dołączone jest piękne pudełko, dzięki czemu idealnie nadaje się na prezent dla bliskiej osoby. 

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Latem nasza skóra narażona jest na szereg czynników, które osłabiają…