Dlaczego warto stosować krem na noc?

krem na noc

Dla wielu osób noc jest ulubioną, szczególną porą. To właśnie na ten czas niektórzy pozostawiają sobie prace umysłowe wymagające skupienia, naukę lub decydują się na relaks po dniu pełnym wrażeń, z lampką wina i dobrą książką pod kocem na przykład na tarasie. Również dla naszego ciała noc jest czasem szczególnie ważnym.

To wtedy ma ono zapewnione najbardziej komfortowe warunki i wówczas może zregenerować się. Nawilżający krem na noc dostarcza skórze składników, które pozwalają spotęgować efekty nocnej regeneracji!

Procesy naprawcze nocą

Gdy ciało szykuje się do spoczynku, wówczas przygotowują się do niego wszystkie jego organy. To dlatego tak ważny jest regularny tryb życia i unormowany czas kładzenia się spać. Wszystkie narządy i układy naszego ciała, łącznie ze skórą, spowalniają swój bieg i uruchamiają „tryb naprawczy”. W tym czasie nie działają na nie żadne bodźce z zewnątrz, więc można swobodnie skupić się na odtwarzaniu zniszczonych tkanek, naprawianiu ich lub generowaniu nowego pokolenia komórek. Nawilżający krem na noc różni się tym samym od zwykłego kremu dziennego. Jego zadaniem jest wspomaganie odbudowy skóry podczas nocnego odpoczynku.

Jak działa nawilżający krem na noc?

Krem dobrej jakości powinien mieć konsystencję maski, która jednak nie obciąża, a delikatnie przykrywa skórę. W ciągu nocnych godzin z tej odżywczej warstwy wchłaniają się do skóry poszczególne dobroczynne składniki, wnikając głęboko w jej warstwę właściwą i odżywiając ją. Jednym z najważniejszych składników dobrego kremu na noc jest kwas hialuronowy. Ma on właściwości wiązania wody, toteż wnikając w skórę przez całą noc doskonale nawilża ją i rano dzięki niemu wyraźnie jest ona bardziej odżywiona i wypoczęta. Dodatkowe składniki kremu pozwalają ukoić skórę suchą i wrażliwą, zapewniając jej właściwości ochronne i tworząc warstwę, która będzie w stanie lepiej poradzić sobie z czynnikami zewnętrznymi.

Jak stosować krem na noc?

W przypadku skóry suchej i wrażliwej bardzo ważne jest posiadanie kremu odżywczego i ochronnego na dzień oraz regenerującego na noc. Nawilżający krem na noc należy nakładać po dokładnym oczyszczeniu skóry z makijażu przy pomocy dobrego mleczka oraz żelu oczyszczającego, który fantastycznie przygotuje skórę na przyjęcie dobroczynnych składników kremu regeneracyjnego. Krem ten należy wklepać opuszkami palców w skórę twarzy, szyi i dekoltu, a następnie pozostawić do wchłonięcia przez noc. Rano skóra będzie zdecydowanie bardziej wypoczęta i nawilżona!

Share