Dlaczego warto stosować kremy do rąk?

Dlaczego warto stosować kremy do rąk

Dłonie są niestety często zaniedbaną częścią naszego ciała. Na co dzień wykorzystujemy je bowiem do wykonywania wielu czynności. Dodatkowo jesienią i zimą dłonie są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych np. wiatru czy mrozu. Często je również myjemy, co zmywa z ich powierzchni naturalną barierę ochronną. Dlatego tak duże znaczenie ma regularne stosowanie kremów do rąk.

Kremy do rąk – dlaczego są tak istotne?

Dłonie są naszą wizytówką. Świadczą o stanie zdrowia i prowadzonym stylu życia. Kremy do rąk są niezbędne do tego, aby złagodzić szorstkość dłoni i zapewnić ich skórze odpowiedni komfort. Eksperci zalecają używanie tego typu kosmetyków po każdym umyciu rąk. 

Wykorzystywane przez nas na co dzień mydła w płynie często działają na dłonie wysuszająco. To powodować może powstawanie podrażnień i skutkować pękaniem skóry. 

W jaki sposób należy pielęgnować dłonie?

Dobrej jakości kremy do rąk zawierają substancje zapobiegające wysuszaniu skóry. Stanowią skuteczną barierę ochronnę przed działadniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Często zawierają śluz ślimaka, płatki owsiane, ekstrakt z aloesu, olejek migdałowy czy ekstrakt z kwiatu pomarańczy. 

Wymienione wyżej składniki sprawiają, że dłoniom można przywrócić zdrowy, ładny wygląd. Warto także zwrócić uwagę na kremy do rąk z oliwą z oliwek i masłem shea w składzie. Mają one dość gęstą konsystencję i świetnie regenerują wysuszoną skórę dłoni. Można je nakładać na dłonie na noc. Oprócz tego dobrze jest zastosować bawełniane rękawiczki. Dzięki nim preparat znacznie lepiej się wchłonie. 

Dlaczego warto stosować kremy do rąk

Z kolei w ciągu dnia najlepszym rozwiązaniem są kremy do rąk o lekkiej formule. Nie przeszkadzają bowiem w wykonywaniu codziennych czynności. Szybko się wchłaniają i zapewniają dłoniom uczucie komfortu. Jednak trzeba pamiętać także o odpowiedniej ochronie rąk np. poprzez zakładanie rękawiczek w czasie sprzątania czy mycia naczyń. 

Jaki krem do rąk wybrać dla siebie?

Wybór kremów do rąk na rynku jest całkiem spory. Są dostępne produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry wysuszonej czy normalnej, a także kosmetyki zabezpieczające przed czynnikami zewnętrznymi. 

Podczas podejmowania ostatecznej decyzji, na pewno trzeba wziąć pod uwagę potrzeby swojej skóry. W okresie jesienno-zimowym największą popularnością cieszą się tłuste kremy do rąk. Z kolei wiosną i latem stawia się na ogół na kosmetyki lekkie o działaniu nawilżającym. Oczywiście jest to tylko sugestia, którą można się w tym przypadku kierować. 

Artykuł spondorowany

Share