Dlaczego Warto Szyć Ubrania – Krótki Poradnik

szycie ubrań

Odzież szyta na miarę to idealna propozycja dla osób ceniących sobie indywidualny styl i niepowtarzalność. Z wybranego przez Ciebie materiału, krawcowa wykona kreację odpowiednio dopasowaną do konkretnych oczekiwań, indywidualnego stylu i sylwetki. O tym czy warto szyć ubrania i dlaczego dowiesz się czytając nasz poradnik.

Wyjątkowe kreacje

Duży wybór tkanin na ubrania na polskim rynku daje wiele możliwości dostosowania konkretnego materiału, wzoru, koloru i stylu kreacji. Zamawiając ubranie u doświadczonej krawcowej możesz być pewien, że każdy element będzie idealnie dopasowany do sylwetki i konkretnych oczekiwań. Możliwość szycia na miarę szczególnie docenią Panie, którym zależy na indywidualności. Realizując projekt sukienki u krawcowej, masz pewność, że nikt inny nie kupi identycznej kreacji jak ta Twoja.

Doświadczona i wykwalifikowana krawcowa wykona dla Ciebie kreację idealną. Taką, która nie tylko podkreśli Twoje walory ale również zakryje niedoskonałości sylwetki. Na kolejnych przymiarkach, będziesz mieć okazję dobrze przyjrzeć się kreacji, która powstaje, dokonać zmian w jej wyglądzie i zaproponować nowe rozwiązania.

Ubrania dopasowane idealnie

Z pewnością orientujesz się jak trudno w niektórych przypadkach dostosować rozmiar elementu garderoby do własnej sylwetki – np. spodnie o rozmiarze L są za małe a XL zdecydowanie za duże. W takich chwilach ogarnia nas rozczarowanie, bo choć ogólny wzór spodni bardzo przypadł nam do gustu, ich rozmiar już nie koniecznie jest zgodny z tym czego potrzebujemy. Po wizycie w sklepie możesz podjąć decyzję o uszyciu identycznych niemal spodni na wymiar.

szycie ubrań

Możliwość zmian

Podczas kolejnych etapów powstawania Twojej wymarzonej kreacji, będziesz miał okazję dopasować szczegóły, wybrać dodatki i zmienić elementy, które po wykonaniu nie będą jednak wyglądać tak dobrze jakbyś tego chciał. Wizyty na przymiarkach dadzą Ci możliwość doprecyzowania swoich zamiarów i wizji, w ten sposób, pracująca nad kreacją krawcowa stworzy dla Ciebie idealnie dopasowany strój.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zastanów się ile czasu spędzasz na bieganie po sklepach i szukanie odpowiedniej sukienki, spodni, żakietu czy płaszcza. Często, pomimo długiego maratonu po galerii, (który zajmuje zwykle większą część dnia) nie znajdujemy stroju, który w zupełności spełniłby nasze oczekiwania. Bywa również tak, że jeżeli coś już nam się spodoba, okazuje się, że jest całkowicie poza naszym zasięgiem finansowym. Uszycie konkretnego stroju u krawcowej w wielu przypadkach pomaga zaoszczędzić sporo czasu, energii i pieniędzy. W sklepie z tekstyliami wybieramy materiał w konkretnej cenie, zanosimy do krawcowej, która dokonuje odpowiednich pomiarów, ustala szczegóły i zabiera się do działania. Strój jest gotowy do odebrania w ustalonym terminie.

Materiał dostosowany do oczekiwań

Pierwszym działaniem jakie będziesz musiał wykonać po podjęciu decyzji o uszyciu ubrania u krawcowej jest wybór odpowiedniego materiału. Tkaninę możesz kupić zarówno w sklepie stacjonarnym jak również przez internet.

Oto kilka wskazówek na co powinieneś zwrócić uwagę kupując materiał.

Parametry i właściwości

Oprócz koloru i wzoru, zwróć uwagę na formę materiału, czy jest sztywny, lejący i czy nadaje objętości. Izastanów się, w którym z nich będziesz czuł się najlepiej. Pamiętaj, że tkanina ma przede wszystkim dobrze się układać, oddawać kształt kreacji, nie poszerzać jej i nie sprawiać wrażenia ciężkości. Dodatkowo zwróć uwagę na teksturę, zastanów się czy interesuje cię tkanina matowa czy z połyskiem. przewiewna i lekka czy ciemna o wyrazistym kolorze.

Przy wyborze materiału zwróć uwagę na jego podatność na gniecenie. Każda z Pań z pewnością dokładnie zna sytuację, kiedy lekkie przygniecenie sukienki powoduje jej zmięcie. Materiały tego typu są bardzo niewygodne, nawet zwykłe siadanie w nieodpowiedniej pozycji może wywołać pomarszczenie.

Zwróć uwagę na proces płowienia materiału. Nawet wyraziste kolory mogą wypłowieć czyli stracić swój oryginalny kolor. Taka reakcja może być wywołana praniem lub słońcem. Zapytaj ekspedientki sklepu z tekstyliami o materiał wytrzymały i godny polecenia.

szycie ubrań

Tkaniny naturalne i syntetyczne

W sklepach z materiałami spotkasz się z dwoma rodzajami rozwiązań – tkaninami naturalnymi i chemicznymi. Włókna naturalne zapewniają komfort noszenia, są w pełni przyjazne dla skóry. Bezpieczne dla alergików a także są surowcem w pełni odnawialnym. Oto kilka przykładów włókien naturalnych:

  • bawełna,
  • len,
  • wełna owcza,
  • włókna węglowe,
  • juta

i inne.

Produkcja typowo chemicznych tkanin, na przestrzeni lat uległa znaczącej zmianie. Tkaniny produkowane w latach 50 czy 70, kojarzone były w dużej mierze ze znaczną degradacją środowiska. Obecne metody produkcji są jednak bardziej przyjazne ekologii i środowisku naturalnemu. Do podstawowych włókien chemicznych należą:

  • celulozowe,
  • poliestrowe,
  • elastyczne,
  • akrylowe

i inne.

Koszt uszycia ubrań u krawcowej

Ceny usług krawieckich są dość zróżnicowane i zależne od wykonywanej usługi. Trudności zlecenia, jakości materiału i konkretnego obszaru gdzie dana krawcowa wykonuje swoje usługi.

Materiał partnera


Komentarze

komentarze

PODZIEL SIĘ