Dlaczego warto wybrać się na masaż relaksacyjny?

Dlaczego warto wybrać się na masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny – na czym polega?

Istnieje wiele rodzajów masażu, które wykonuje się z wielu powodów. Do najbardziej popularnych zaliczają się:

  • masaż klasyczny,
  • masaż sportowy,
  • masaż relaksacyjny.

O ile pierwsze dwa wykonuje się przede wszystkim w celu poprawy kondycji zdrowotnej lub przygotowania do wzmożonego wysiłku fizycznego, o tyle masaż relaksacyjny przede wszystkim ma służyć błogiej relaksacji i odpoczynkowi. Bazuje na klasycznych technikach masażu, ograniczając się jednak do tych najdelikatniejszych: głaskania, uciskania, rozcierania. Ruchy terapeuty są też dużo wolniejsze i spokojniejsze niż przy większości innych zabiegów, często wykonywane w rytmie powolnej muzyki. Ich zadaniem jest bowiem przyniesienie ukojenia i rozluźnienie pacjenta.

Różne oblicza masaży relaksacyjnych – zabiegi orientalne, aromaterapia

Masaż relaksacyjny, który oferują na przykład salony masażu na: GabinetyMasazu.pl, bywa realizowany na wiele sposobów. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć opcję dla siebie.

Do najpopularniejszych zaliczają się tradycyjne zabiegi, podczas których terapeuta używa swoich dłoni i przedramion, by rozluźnić spięte mięśnie, przynosząc prawdziwą ulgę i redukując dolegliwości wywołane choćby permanentnym stresem.

Istnieją też sposoby na to, by zintensyfikować efekty masażu relaksacyjnego. Idealnie sprawdza się do tego zabieg olejowy. Podczas niego stosuje się specjalne preparaty na bazie naturalnych składników. Nie tylko ułatwiają wykonanie masażu na skórze, ale także głęboko ją nawilżają i odżywiają, równocześnie zapewniając elementy aromaterapii, która wpływa na zmysł węchu.

Zdarza się, że do masaży relaksacyjnych wykorzystuje się dodatkowe akcesoria. Ich zadaniem jest przynoszenie relaksu i wzmocnienie skuteczności zabiegu. Do najczęściej stosowanych zaliczają się choćby masaże z użyciem:

  • stempli ziołowych (woreczków wypełnionych mieszankami roślinnymi i olejkami),
  • kamieni,
  • bańki chińskiej.

Stosuje się je zwłaszcza w zabiegach orientalnych, które cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów.

Co jeszcze daje masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny nie zalicza się do zabiegów leczniczych. Mimo to potrafi przynosić wiele korzyści. Przede wszystkim pomaga rozluźnić napięte mięśnie, przynosząc odprężenie i wyciszenie oraz niwelując nieprzyjemne dolegliwości wywołane przez stres i niewłaściwy tryb życia. Dzięki nim da się zminimalizować dolegliwości bólowe i skurcze mięśni, ograniczyć stan napięcia oraz wspomóc spokojny i zdrowy sen.

Równocześnie terapie manualne stymulują lepszy przepływ krwi, co pomaga dotlenić tkanki. Lepiej funkcjonuje też układ limfatyczny – zmniejszają się obrzęki, szybciej usuwa się toksyny i zbędne produkty przemiany materii z organizmu.

W końcu delikatna stymulacja, połączona z odżywczymi składnikami olejków, pomaga zadbać o skórę, by zachowała jędrność i gładkość na naprawdę długi czas.

Skuteczny i odprężający masaż relaksujący

Dobre wykonany, profesjonalny masaż relaksacyjny to szereg korzyści dla ciała i ducha. Relaksuje, poprawia ogólne samopoczucie, wspiera pracę całego organizmu, a nawet pomaga zachować młodzieńczy wygląd na lata. A to wszystko w sposób naturalny, bezpieczny i naprawdę przyjemny.

Czy można się zatem dziwić, że w ręce terapeutów tak chętnie oddaje się tyle osób?

Artykuł sponsorowany

Share