Dlaczego warto zdecydować się na podłogę z drewna?

Gdy wybierasz wymarzoną podłogę do swojego domu, musisz zadać sobie jedno ważne pytanie – czy ma być ona wykonana z naturalnego czy sztucznego materiału. Jeżeli zależy ci na uzyskaniu zachwycającego efektu na długie lata, najlepszym wyborem dla ciebie może być podłoga z drewna, ponieważ produkt naturalny nigdy nie będzie w stanie zastąpić sztucznego.

Podłoga z drewna

dąb-czarny-wędzony-olej-szczotka05

Parkiet z drewna

Obecnie w sprzedaży znajduje się wiele interesujących desek podłogowych do układania parkietów z drewna naturalnego. To zarówno deski lite, jak i warstwowe, także mozaiki czy bruk drewniany. Ponadto do wyboru jest również pełna gama gatunków drewna w pięknych wybarwieniach od jasnych do ciemnych. Na podłogę można wybrać zarówno drewna gatunków rodzimych, czyli występujących w naszej strefie klimatycznej, jak i tych egzotycznych, głównie afrykańskich i amerykańskich.
dąb-czarny-wędzony-olej-szczotka01

Różnicę wyczujesz w dotyku

Naturalny wygląd podłóg naturalnych to ich największy atut – z wykorzystaniem nawet najlepszych paneli laminowanych nie można uzyskać takiego samego efektu. Nieregularność i drobne niedoskonałości powodują, że jest ono jeszcze piękniejsze. Ponadto zachwyca swoim zapachem i jest miłe i ciepłe w dotyku, dlatego tak komfortowo chodzi się po nim na boso. Również warto wskazać, że podłogi z drewna są antystatyczne i oddychają, dlatego też pomagają w tworzeniu przyjaznego mikroklimatu w domu.

Zakup na długie lata

Chociaż panele laminowane są odporniejsze od drewnianych podłóg, miedzy innymi nie są narażone tak bardzo na ścieranie i zarysowania. To jednak nie nadają się do regeneracji. Gdy wobec tego pojawią się jakieś uszkodzenia paneli laminowanych, najczęściej trzeba wymienić je w całości. Ponieważ nie ma możliwości ich miejscowej naprawy. Z kolei podłogi drewniane można naprawić już znacznie łatwiej i przy tym także można poddawać je cyklinowaniu, aby wydobyć z nich piękno od nowa. Niektóre gatunki drewna nadają się także do układania w łazienkach.

Pełna gama barw i wykończeń

Jak zostało już wspomniane, podłogi drewniane powstają zarówno z gatunków drewna rodzimego, jak i egzotycznego. Do dyspozycji w sklepach jest zwykle po kilkadziesiąt, a nawet więcej różnych wariantów podłóg, dlatego też można dopasować je indywidualnie do praktycznie każdej aranżacji, zarówno we wnętrzach urządzonych nowocześnie, jak i klasycznie.

Można także wybrać różne warianty wykończeniowe podłóg drewnianych. Dzisiaj bardzo często podłogi z desek litych są olejowane, dzięki czemu można uzyskać naturalny efekt podkreślenia piękna drewna, ale nadal powodzeniem cieszą się podłogi lakierowane – do wyboru są lakiery błyszczące, półmatowe i matowe. Deski warstwowe najczęściej sprzedawane są jako wykończone lakierem lub olejowane, dlatego nie ma potrzeby ponownego prowadzenia tych prac.

dąb-bielony-olejowany02

Jeżeli również chcesz, aby w twoim domu zagościła stylowa podłoga drewniana, możesz zakupić ją w Warszawie w sklepie APEX. Parkiety dla Ciebie, która przedstawia szeroką gamę desek podłogowych w drewna rodzimego i egzotycznego. Firma oferuje także usługę montażową. Z jej pełną gamą produktów, usług, a także z galerią realizacji można zapoznać się pod adresem: https://parkietydlaciebie.pl/.

Artykuł sponsorowany

Share

Podziel się swoją opinią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koniecznie przeczytaj!
Dziś oprócz roli użytkowej są również jednym z elementów stylizacji,…